Troll Romance

Obtížnost : střední - těžká

Délka : střední

Požadavky :

 1. Death plateau
 2. Troll stronghold
 3. Eadgars ruse - není nutný, ale Trolheim teleport vřele doporučuji. Bez něj je quest strašně dlouhý. Také je možné dělat oba questy najednou a tak si ušetříte pár cest do Troll Stronghold
 4. 28 Agility - vyšší je výhodou
 5. Schopnost zabít Trolla 171 lvl - umí dát ránu kolem 30 Hp a použévá range + melee útok

Nezbytné věci :

 1. Iron bar
 2. Rope - lano
 3. Cake tin - k dostání v general shopech
 4. Maple nebo Yew log
 5. Swamp tar - v Lumbridge bažinách kolem močálů.
 6. Climbing boots - pokud máte teleport do Trollheim tak možná nejsou potřeba, jinak koupíte u Tenziga za 12 GP)
 7. Bucket of wax - ten získáte v Catherby na včelí farmě sousedící s políčkem Flaxu. Neprve si v malém domu nad bankou vemte insect repellent a použijte na úl (beehive). Pak si vosk naberte do kyblíku (use bucket -> beehive).

Doporučené věci :

 1. Game necklace (Burthope teleport)
 2. Melee protect + Prayer potiony
 3. Magic lvl 61 pokud máte spněný Eadgar's Ruse quest (3x Trolheim teleport - 6 Law + 6 Fire)
 4. Jídlo (cca 10 Lobster + )

Výbava: Kvalitní melee výzbroj + dobrá zbraň (cokoliv z Dragon - DDS hodně pomůže) nebo Ranged + Luk. Mage výbava není pro většinu questu moc doporučována z důvodu nízké rezistenci proti agresivním Trolům. Ovšem na souboj s Trollem 171 lvl jsem ji použil 2x a v obou případech se ke mě nedostal. Prayer ani nebyl potřeba a v klidu jsem se s ním vypořádal.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 7 Uncut gems
 3. 8.000 Agility exp
 4. 4.000 Strength exp.
 1. V bance si vemte všechny potřebné věci a dopravte se libovolným způsobem do Troll Stronghold. Tam najděte trola jménem Ug. Věci na finálový souboj zatím nepotřebujete a do banky se před ním dostanete. 2. S Ugem Promluvte (" Awww, you poor troll..."). Dozvíte se, že truchlí kvůli nešťastné lásce, kterou vede k trollce Aga. Nabídněte pomoc (" Don't worry now...") a jděte na výzvědy. 3. Projděte na sever kolem několika Trollů (pozor - asi něco schytáte) a promluvte s Aga. Ta Vás poprosí, abyste ji přinesli Trollweissku rostlinu, která je velmi vzácná. Některé dialogy v seznamu jsou asi zbytečné, ale minule sem jeden vynechal a musel jsem se vracet. V průběhu questu musí být věta o Trollweiss

  1. Well. you're big and hairy ?
  2. So... how's your... um... love life?
  3. So... what do you thing about Ug ?


 4. Zajděte zpátky za Ugem který stále leží v slzách. Když mu vše vyklopíte, dostanete radu pohovořit s "někým" kdo ví o horách více. 5. Odcestujte do Burthope (game necklace) a jděte si promluvit s Tenzingem ("Do you know where I can find Trollweiss ? ") a (" What would I need..."). Řekne Vám že budete potřebovat sáňky, aby jste překonaly ledové kopce. Poví Vám také že s výrobou pomůže kovář Dunstan v severo-východní části Burthope. Použijte opět Game necklace pro urychlení cesty a zajděte za kovářem. 6. Promluvte s Dunstanem (" I need a sled !! ") a ("Yes ") . Na jejich výrobu bude chtít Iron bar , Rope ( lano ) a Maple nebo Yew log 7. Pokud máte vše s sebou, promluvte s ním znovu a za donesený materiál sáňky dostanete. Přidá i radu že by bylo vhodné je namazat voskem. Dialogy které hra nabízí jsou pouze o surovinách které na výrobu vosku potřebujete. 8. Použijte bucket of wax na swamp tar a tím vytvoříte vosk který budete mít v cake tin. Potom dejte Vosk na sáňky (wax -> sled) a vyrážíme sáňkovat na zasněžené kopce. 9. Dostaňte se na vrchol Trollheimu a vydejte se po úzké ceste na sever až k ledové jeskyni. Cestou začne sněžit a měli byste měli vidět na pravo bránu z ledu kterou ignorujte (desert treasure quest). 10. Vstupte do jeskyně (melee protect se hodí) a proběhněte kolem agresivních trollů (lvl 121-124) až na konec. Pak vylezte z jeskyně a ocitnete se na velké ledové pláni. 11. Běžte po ledové pláni směrem na jih (cestou možná potkáte ledové vlky) a naleznete svah dolů který má volbu (slide slope). Pokuste se vstoupit do svahu, ale to se nepovede a tak si sedněte na sáňky (ride sled) a pak teprve (slide slope). Následuje jedna z povedených animací. 12. Až dojedete na konec, dejte saně z pozice zbraně do inventáře a jiho-západním směrem roste rare flowers. Jednu si utrhněte (pick). Pokud budete chtít pro svoji potřebu (kytka se dá nosit v ruce), seberte další. Použijte teleport k libovolné bance pro doplnění zásob nebo pokud máte již všechny potřebné věci pro boj s Trollem, tak rovnou teleport do Trollheimu. 13. Běžte zpátky za Ugem a pokecejte s ním. Ten bude radostí bez sebe a kytku přijme, ale poví Vám že nemůže jít za svojí milovanou pokud je na světě Troll Arrg, jinak že si ho dá k snídani. 14. Připravte se tedy na boj, ale nespoléhejte se na melee protect !!! Dělal jsem tento quest (jako většinu) za mága ve full mystic a než sem se schoval, docela mi zatápěl. Kromě melee umí použít i range do 30 Hp a s celkovou kapacitou 39 HP v době dělání questu to bylo jen tak tak. Nakonec se mi ho podařilo "zaseknout" na místě odkud na mě nemohl.

 15. V místnosti kde se nachází Aga promluvte s Arrgem a sdělte mu že ho chcete zabít (" I am here to kill you! ") To je ta největší urážka pro Trolla a tak vás vyzve do Arény z questu Troll stronghold (ocitnete se rovnou v aréně a netřeba nikam chodit) 16. Po úspěšném souboji se vraťte do Troll Stronghold , promluvte s Ugem a tím je quest u konce.Návod sepsal Plastick2 podle původního návodu od Vacice.

Nahoru