TokTz-Ket-Dill

Obtížnost : střední - těžká

Délka : střední

Požadavky :

 1. 40 Attack
 2. 41 Mining
 3. 43 Crafting
 4. 45 Strength
 5. 50 Construction
 6. Schopnost porazit TokTz-Ket-Dill (100 lvl) pouze krumpáčem a používá melee + ranged útok
 7. Schopnost porazit 2 x 47 lvl ranged stylem a 2 x 47 lvl mage stylem

Nezbytné věci :

 1. Hammer - kladivo na smithing
 2. Chisel - dlátko
 3. 14 oak planks
 4. Pickaxe - krumpáč budete používat na kopání, ale i na závětečný souboj, takže berte ten nejlepší
 5. Jídlo - lobster+
 6. Luk + šípy - použil jsem magic short a kolem 25 addy arrows
 7. Runy na water kouzla - kouzlil jsem ve "black full ranged" a potřeboval jsem na obě potvory přes 70 water blast
  Prý lze použít i jiná kouzla než vodní a pomocí Fire blast to jde dle jiného hráče mnohem lépe

Doporučené věci :

 1. Teleporty do Varrock a poblíž Karamja volcano dungeon (glory amulet)
 2. Prayer protect - pro slabší postavy se hodí všechny druhy (mage/melee/ranged protect)
 3. Potiony - (s)attack, (s)strength, prayer nebo super restore
 4. Ring of life
 5. Teleport na jeden klik pro případ nouze

Výbava: Průběžně použijete všechny 3 způsoby boje (mage/melee/ranged)

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Attack
 3. 5.000 Strength
 4. 10.000 Crafting
 5. 15.000 Mining
 6. 20.000 Construction
 7. 1.000 Tokkul - drop ze závěrečného monstra a používá se jako platidlo v místních obchodech
 8. Přístup do nové mining lokace


 1. Do ruky si vemte krumpáč, do inventáře dejte chisel, hammer a jděte si promluvit s jedním ze tří TzHaar které najdete ve východní části TzHaar dungeonu pod Karamja volcano dungeonem. Během rozhovoru se přidají i ostatní a postupně vyberte (" What has happened here ? ") a (" Maybe I'm small enough ? "). Nakonec Vás pošlou za hlídačem TzHaar-Ket-Grol který stojí kousek vedle u tunelu do další části. 2. TzHaar-Ket-Grol stojí u protější stěny a když s ním promluvíte (" I was told talk to you ") dostanete stone tablet s doporučením zajít do místní knihovny. 3. Vchod do knihovny najdete, pokud půjdete jiho-západním směrem (poblíž tavírny/furnace) 4. V knihovně si promluvte s TzHaar-Mej-Lor a poproste ho o pomoc s překladem (" I need help with theTzHaar language "). Všechny knihy jsou ale prý zničeny a tak Vás pošle do knihovny ve Varrocku. 5. Ve Varrocké knihovně si promluvte s Reldem (" I have a question about the TzHaar language ") a pak prohledejte všechny knihovny a najdete TzHaar tourist guide. Já ji měl u obou postav uprostřed ve spodní polovině západní zdi. 6. Knihu přečtěte (read) a na výběr máte 2 možnosti. Já jsem postupně vybral obě. 7. Vraťte se za TzHaar-Ket-Grolem, pokecejte (" I know what to bring now ") a pak vyberte postupně následující možnosti.

 8. Jděte do severo-východního konce této části, promluvte s hlídačem TzHaar-Ket-Rok (" Can I go Here ? ") a vstupte do další části (go-through cave entrance) 9. Uvnitř si promluvte s TzHaar-Hur-Brekt (" Can you teach me magma mining ") , (" But it's very important! ") a než Vás naučí těžit novou surovinu, musíte přemluvit další 4 TzHaar kopáče v této místnosti aby učinkovali v divadelní hře. 10. Během následující procedury jsem nafotil velké množství obrázků a v této chvíli nelze zaručit, jestli je následující postup vůbec použitelný a dokud nebude odzkoušen, berte ho s velkou rezervou a přeji hodně štěstí. Sice jsem to kontroloval s jiným zahraničním webem, ale i tak si nejsem jistý. Dejte vědět jestli to to v pořádku. Dávejte si pozor na jména, jinak se do toho zamotáte a budete mít problémy dostat se dál. Dialogy provádějte v tomto pořadí:

  1. TzHaar-Hur-Brekt

   1. We should change the plot
   2. The humans strarted it
  2. TzHaar-Hur-Klag

   1. How can I make the story better ?
   2. TzHaar who gets assaulted...
   3. That was it


  3. TzHaar-Mej-Kol

   1. How can I make the story better ?
   2. One is a TzHaar-Mej who is aware of the situation
   3. That was it


  4. TzHaar-Xil-Mor

   1. How can I make the story better ?
   2. The criminal could be a TzHaar-Xil
   3. That was it


  5. TzHaar-Hur-Brekt
   1. We should decide an ending
   2. The criminal's plan are foiled


  6. TzHaar-Xil-Mor
   1. How can I make the story better ?
   2. The plans aren't always foiled


  7. TzHaar-Hur-Brekt
   1. They are all happy with the plot


   Po této volbě mu všichni musí odpovědět že jsou spokojeni. První obrázek ukazuje, že je vše v pořádku. Druhý obrázek z minulého plnění questu ukazuje, že ne všichni jsou spokojeni. V tom případě si musíte s konkrétní osobou promluvit a volit dialogy jinak.
 11. Až budou všichni spokojeni, TzHaar-Hur-Brekt určí divadelní role a Vy je musíte správně přiřadit. Zde už jsem žádné problémy neměl a dialogy by měli být v tomto pořadí: (opět bez záruky)

  1. TzHaar-Xil-Mor

   1. You will play the role...
   2. ...TokTz-Ket-Ek-Mack
   3. That was it


  2. TzHaar-Mej-Kol

   1. You will play the role...
   2. ...KetKul-Schmul
   3. We should modify your current role
   4. That was it


  3. TzHaar-Ket-Jok

   1. You will play the role...
   2. ...JalYt-Jenny
   3. We should modify your current role
   4. No, we can't have that
   5. That was it


  4. TzHaar-Hur-Klag

   1. You will play the role...
   2. ...TzHaar-Hur
   3. We should modify your current role
   4. Eh, I guess so
   5. That was it


  Teď pokecejte s TzHaar-Hur-Brekt (" Yes, all roles have been given out a pokud jste při přidělování rolí někde udělali chybu, opět Vám to řekne. 12. Jestli je vše v pořádku, naučí Vás novou techniku a pak si zde můžete konečně nakopat potřebný materiál.

 13. Nakopejte si ze stěn plný inventář stone slab a pomocí dlátka (use...) + kladiva (musíte ho mít v inventáři) je opracujte na pillar (sloup). Možná nakonec questu nějaké zůstanou, ale já jich spotřeboval celkem dost.

 14. Zajděte si do banky, vemte si 14 oak plank, 7 pillar (opracované sloupy) hammer + chisel a zbytek místa vyplňte jídlem . Bude-li postup stejný jako u mě, a neuděláte mnoho chyb, nebude ani potřeba.

 15. Jděte ke startu questu, promluvte si s TzHaar-Hur-Frok (" Can you treat these oak planks for me? ") , (" Here you go ") a z obyčejných prken budete mít treated oak plank. 16. U protější stěny co hlídá TzHaar-Ket-Grol vstupte do místnosti (go-through...). Tady máte za úkol zpevnit stropy + stěny, jinak Vás to nepustí dále. Rozmítnění materiálu bylo u obou postav stejné, tak by neměl bý problém. Pokud tam ten materál nepatří, dostanete náhodné zranění kolem 10Hp. Vždy použijte nejprve treated oak plank, protože po vložení na správné místo nepřekáží. Já měl umístění prken následující:

  1. Zúžené místo ve stěně hned u vchodu
  2. Západní zúžená stěna
  3. Jihovýchodní roh - na podlaze
 17. Na zbývající místa je nutné použít pillary, ale zde se může stát, že se v jiho-východním rohu zabarikádujete, protože sloup jde umístnit jen z jedné strany. Pokud se tak stane, sloup je možné rozbít (push-over stone pillar) a nebo pomohlo odhlášení ze hry - logout. To se pak ocitnete mimo tuto místnost, ale použitý materiál zůstává na svém místě. Pokud zkoušíte umístnit sloup z opačné strany, hra Vám to řekne (You can't stand...) Místa kam patří pillary by měla být následující a v této místnosti jsou potřeba 4.


  1. 2x volné prostranství v západní části (na minimapě tmavé body)
  2. 2x zúžené místo ve stěně v jiho-východní části. První by se měl postavit ten u jižní stěny.
 18. Pokud jsou všechny vzpěry a sloupy v této místnosti správně umístněny, použijte volbu (mine-through collapsed tunnel) ve východní stěně a následně projděte do další místnosti. Hned jak v ní budete, zkuste se vrátit a místo do předchozí místnosti Vás to vyhodí ven. Při dalším vstupu do této části komplexu (u guarda) už opravenou místnost nebudete procházet. 19. V bance si vemte runy + oblečení pro boj na dálku s Fire monster (47 lvl - magic útok) 8 oak plank , používáte-li magic protect, tak i jeden prayer restore a kromě pickaxe a chisel vyplňte zbývající místo nějakým jídlem a hlavně pillary v minimálním počtu 6, ale opět je tu možnost zabarikádování. Tak bych doporučoval tak 8-10

 20. Zpět ke vchodu u TzHaar-Ket-Grola. Až vlezete do nové místnosti, udělejte pár kroků na východ a na minimapě uvidíte jediný žlutý bod a tím je Fire monster (47 lvl) kterého zneškodněte. Poprvé jsem ho dělal s water-blast celkem dlouho, ale při použití fire-blast na něj stačilo seslat pouhých 5 kouzel. 21. Potom v jižní části uličky tvaru "U" uprostřed (nejjižnější místo) zpevněte stěny prkny. Po stranách použijte pillary a uprostřed volného prostranství použijte další prkna. 22. Přeskákejte do druhé poloviny místnosti (jump-over) a v další uličce "U" opět použijte prkna a 2 pillary. Poslední 2 pillary v této části použijte na volné prostranství v západní části (na minimapě tmavé body) Pak se prokopejte v severní části do další místnosti a opět zkuste projít zpátky a jděte do banky. 23. V bance si vemte poslední 2 prkna (asi máte v inventu) , hammer, chisel, runypro boj s dalším Fire monster (47 lvl - magic útok) a luk + šípy pro zneškodnění 2x Lava monster (47 lvl - ranged útok) minimální počet sloupů pro poslední fázi je 7, ale zde jsem se 2x zamotal a tak se bude hodit tak 10.

 24. Známou cestou vejděte do poslední místnosti a nejprve zlikvidujte 2 nepřátele na druhé straně přes lávu. Lava monster šel na řadu jako první a vůbec s ním nebyl problém (ranged lvl 70). Pak se dostal na řadu Fire monster a nakonec doběhněte do sousední uličky kde je na druhé straně ještě jeden Lava monster kterého také zlikvidujte. 25. V západní části je jediné místo kde lze použít prkna a do zbývajících míst dejte sloupy. Celkem jich je 7 , z toho 6 ve zúžení (červené místa na minimapě) a jeden na křižovatce uprostřed. Pak už stačí projít východem v severo-západné části a další kroky povedou do banky. 26. V bance se připravte na boj s TokTz-Ket-Dill (100 lvl) který používá melee + range útok. Jako zbraň musíte použít krumpáč s nastaveným bojovým stylem CRUSH (smash) se kterým musíte prorazit jeho krunýř. Ostatní výbavu jsem volil melee a do inventáře jsem si dal super set, prayer restore, ecto-tele a zbytek vyplnil sharky. Prý můžete po narušení jeho brnění použít libovolnou zbraň s CRUSH útokem, ale jak to tak bývá, to jsem se dočetl až později a celý souboj absolovoval s krumpáčem.

  Upřesnění od jiného hráče
  V závěrečném souboji jsem po hitnutí pickaxe pouzil barrelchest anchor (kotvu) z questu Great Brain Robbery a nepoužil jsem žádné jídlo a podařilo se mi dávat hity 30+ s combatem 113


  Při boji jsem použil nejprve melee protect, ale i přes něj jsem dostal dost ran kolem 20 Hp právě ranged útokem . Pak jsem přepnul na ranged protect, ale i tato ochrana nebyla na 100%, ovšem tolik už mi neubíral.

  Podle jiných návodů se nesmí prayer používat vůbec, jinak Vás bude zraňovat více než s ním. S Bigplastem jsem to bez prayeru zkusil a potřeboval jsem pří použití melee stylu asi 11 sharků.

 27. Máte-li vše nachystáno, jděte k místu kde začínal quest a projděte do jeskyně se značkou mining (go-through) Vstup do místnosti s TokTz-Ket-Dill (100 lvl) je na severu a Váš úmysl vejít musíte potvrdit (" Yes "). Po souboji z něj kromě big bones vypadne i 1.000 tokkul (místní měna)

 28. Odejděte z místnosti do té s mining značkou, odtud ven a nakonec si jděte pokecat s jedním z TzHaar na začátek questu. Po krátkém rozhovoru je quest u konce.

  Po skončení questu si můžete zajít za TzHaar-Hur-Brekt a ten by Vám měl spolu se 4-mi kopáči předvést nacvičenou hru a odemknou nějakou hudbu (nevyzkošeno)

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru