Tail of two cats

Obtížnost : lehká

Délka : střední

Požadavky :

 1. Gertrude cat
 2. Icthlarin's little helper
 3. Kitten nebo Cat. Přerostlou (overgrown) kočku nelze použít. Tu musíte pustit a koupit si u Gertrudy ve Varrocku novou. Stojí asi 100 Gp a v tomto questu se myši nechytají, tak bude stačit Kitten. Také lze použít hellcat z Recipe questu.

Nezbytné věci :

 1. Catspeak amulet - nový dostanete od Sphinx v Sophanemu (neověřeno)
 2. Tinderbox - zápalky
 3. Logs - asi libovolné na podpal v krbu
 4. 5 death runes
 5. Vial of water - Lahvička s vodou
 6. Peníze - cca 2.000
 7. Chocholate cake - na obyčejný cake a použijte chocolate bar
 8. Rake - hrábě
 9. Seed dibber - sázecí kolík na farming
 10. 4 potato seeds - koupíte u Olivie v Draynor village na náměstí
 11. Desert robe (top+bottom)
 12. Bucket of milk - kýbl s mlékem
 13. Shears - nůžky na stříhání ovcí jsou ke koupi v G-shopu

Doporučené věci :

 1. Teleporty poblíž Burthope (game necklace), Varrocku a dále podle náhodné pozice hledané kočky jménem Bob (dueling, glory, runy...)

Výbava: Bez boje a jelikož půjdete do pouště, nejlepší volbou je desert set. Během questu si stejně top a bottm robe musíte vzít na sebe.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2 lampy po 2.500 exp


 1. Do inventáře si můžete dát vše co bude potřeba, na krk nasaďte catspeak amulet, na zem dejte svoji kočku a vypravte se do Burthope. Tam si promluvte s Unferth a slibte mu (" I'll help you "), že najdete jeho kocoura jménem Bob. 2. Přes ulici bydlí Hilda a když si s ní promluvíte, očaruje Vám za 5 death run catspeak amulet. Ten ji dáte během rozhovoru automaticky a nemusíte ho ani sundavat z krku. Naopak jestli ho sundáte předem, možná neproběhne dialog tak jak má, protože v rozhovoru mluví i Vaše kočka. 3. Očarovaný amulet si dejte na krk (možná tam bude) a pravým tlačítkem vyberte možnost operate. Zobrazí se vám kompas na kterém jsou kočičí fousy a ty mají funkci (rotate). Otáčejte dokud se nerosvítí oči uprostřed. Tím získáte přibližný směr kde se Bob nachází. 4. Můžete se vydat pěšky v tomto směru a postupně kontrolovat "kurs", ale jesti Vám to ukáže například jiho-západ, těžko říct kam až lze dojít a trochu se projdete. Já jsem se teleportoval do Camelotu, protože tím směrem mi kompas ukazoval. Zde jsem měl štěstí, protože Bob byl ve vedlejší místnosti u kovadliny.

  Ideální je, teleportovat se z Burthope nejprve přibližným směrem dle kompasu a pak ještě na libovolné 1-2 místa a pak si na mapě udělat průsečík. Výsledek berte s rezervou, protože Bob je neustále v pohybu a při druhém hledání o 50 minut později jsem ho našel až ve Varrocku u kovadlin.

 5. Boba vystopujete, tak s ním promluvte. Poprosí Vás, jestli byste mu nepomohli zjistit něco o jeho rodičích. 6. Skočte za Gertrudou západně od Varrocku a promluvte s ní (" Ask about Bob's parents "). Nic konkrétního se nedozvíte, ale možná by něco mohl vědět Reldo ve Varrocké knihovně. 7. Skočte si s ním poromluvit (" I'd like to talk...") , (" Ask about Robert the Strong ") a po rozhovoru se vydejte zpět za Bobem. Já se vracel po 5-ti minutách a stále jsem ho měl v Seers. Takže asi nebude daleko. 8. Promluvte s Bobem a po skončení dialogu ve kterém bude zmínka o Sphinx se vydejte do Sophanemu. 9. V Sophanemu jděte mezi 2 pyramidy a východně od značky "minigame" najděte Sphinx. Promluvte s ní (" Ask the Sphinx for help ") a pak máte na výběr mezi 5-ti minutovou animací (" View the cutscene ") , nebo ji přeskočte (" Skip cutscene..."). Nakonec se k Vám nějakou zvláštní cestou dostanete seznam úkolů (chores) které máte udělat pro Unfertha . 10. Pro tuto část potřebujete rake, seed dibber, 4 potato seed, chocolate cake, shears, log, tinderbox, bucket of milk a jděte do domku Unfertha (start questu). Tam proveďte následující domácí práce:  1. Na zahrádce zlikvidujte plevel (use rake...) a zasaďte brambory.
  2. Na stůl položte mléko a koláč (use bucket milk -> table) a (use cake...)
  3. Dejte do krbu dřevo a zapalte ho (use log -> fireplace) a (use tinderbox...)
  4. Ustelte postel (make bed)
  5. Ostříhejte Unfertha (shears -> Unferth)


  Na úplné dokončení tohoto úkolu je nutné, aby brambory na zahráce vyrostly. Mě to trvalo cca 20 minut a není potřeba u toho stát. Brambory zde prý neuschnou a až vyrostou do správné velikosti, řekne Vám o tom kočka. Také bude v chat okně věta: Perhaps I should have have a look... 11. Pak si promluvte s Unferthem a bude chtít zavolat doktora. 12. Skočte do lékárny ve Varrocku a pokecejte s Apothecary (" Tell the Apothecary...") Dozvíte se, že Unferth je simulant a jeho "nemoc" dokáže vyléčit kdokoliv. Jen musí vypada jako lékařský personál a podle postavy si vyberte část vybavení (nurse hat pro dámy / doctor hat pro pány) 13. Na sebe si vemte desert top a bottom, na hlavu nurse/doctor hat, do inventáře přidejte lahvičku s vodou a uvolněte si ruce (žádná zbraň a podobně). Vraťte se za Unferthem a po krátké proceduře, kdy mu vnutíte flašku s vodou jako lék se vydejte informovat Boba. 14. Bob už bude asi jinde a až ho vystopujete, ukáže Vám jak se mezitím měl na svatební cestě. Po animaci se ocitnete zpět v Burthope. 15. Naposledy si promluvte s Unferthem a quest je u konce. V balíčku (open present) najdete 2 lampy (2.500 exp/lampa) a hračku kterou můžete nosit v ruce jako zbraň.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru