Tai Bwo Wannai Trio

Obtížnost : lehké

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Jungle potion quest
 2. 30 Cooking
 3. 15 Agility
 4. 5 Fishing (65 lvl výhodou)

Nezbytné věci :

 1. Net - malá rybářská síť je k dostání ve Fishing shopech.
 2. Knife - nůž na fletching
 3. Peníze - cca 7.000 gp
 4. Spear - musí být iron nebo lepší a můžete ji dostat z Hogoblinů na poloostrově za crafting guildou.
 5. Pestle and mortar - hmoždíř je k zakoupení třeba v Taverley
 6. 2 agility potion - Nutné pro průběh questu, nikoliv pro Vás a použil jsem standatrní (3) láhve.
 7. Jogre bones - Východní část ostrova Karamja nebo Ardougne Zoo (s pomocí telegrabu - 33 lvl magic)

  Následující věci stačí sehnat až v průběhu questu

 8. Seaweed - mořské řasy ležící na plážích
 9. Banán - banánová plantáž u Glory tele-spotu (východně od Volcano dungeonu)
 10. Karamja rum - při teleportu z ostrova se zničí. V návodu je popsáno kdy je vhodný čas ke koupi.
 11. Monkey corpse - ostatky z opice. Nelze získat melee stylem. Pouze Mage nebo Range a opět stačí až v průběhu questu (dříve to možná ani nejde).

Doporučené věci :

 1. Fishing lvl 65 (62+potion / 60+pie)
 2. Glory amulet pro teleport na Karamju do části F2P.
 3. Antipoison - lze koupit v general shopu na Karamje
 4. Jídlo
 5. Energy potiony
 6. Jogre bones
 7. Dramen staff - jen pokud můžete používat teleportační systém Fairy rings
 8. Raw karambwan - stačilo mi 5 kusů a jdou sehnat v Grand Exchange a kdo má Fishing 60+ , v průběhu questu si uloví vlastní

Výbava: Ranged nebo Magic pro získání monkey corpse jinak je celý quest bez boje.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2.500 Attack
 3. 2.500 Strength
 4. 5.000 cooking
 5. 5.000 fishing
 6. 2000 GP
 7. Rune spear (kp).

Pokud nemáte Fishing lvl alespoň 60, může se stát že bez cizí pomoci neobejdete. Doporučuji požádat někoho kdo má tento quest již splněný (za mnou prosím nechoďte) , aby Vám obstaral několik Raw karambwan. Nejrychleji se dají opatřit koupí v domku u Tiadeche a možná je koupíte i v Grand Exchange Já si je obstaral před začátkem a trvalo to přes noc než jsem je sehnal. Vařené jsou neobchodovatelné.

Rozhovory jsem proklikal skoro ve všech možných variantách a popsané jsou jen ty dialogy, které jsou podle mě nutné pro průběh questu.

Pokud nemáte možnost používat telekinetic grab, lze využít pomoci kamaráda. Toto kouzlo potřebujete jen na získání jogre bones z klece v ZOO. Jogre se také nachází na Karamje ve východní části ostrova za lávkou

Pro první cestu na Karamju budete potřebovat small fishing net, peníze (na dopravu a antipoison) a teleport do libovolné banky s tavící pecí. Pokud si budete chtít opatřit jogre bones na ostrově, tak i něco na zlikvidování Jogre (cca 55 lvl). V batohu si nechte pokud možno 22 volných pozic. Není to podmínkou, ale ušetří to běhání hodně běhání.

 1. Dopravte se na Karamju a případně si v general shopu v severo-západní části kupte antipoison. Osobně jsem ho nepotřeboval, ale možná bude třeba pro slabší postavy.

 2. Ve vesnici Tai Bwo Wannai si v 1. patře promluvte s Timfrakem Za úkol dostanete přivést jeho 3 syny zpět do vesnice.

  1. I am a roving adventurer
  2. Trufitus sent me
  3. So far ??
  4. Yes
 3. Jděte za starým rybářem Lubufem a promluvte s ním. Popíšu jen finální osu dialogu která je nutná pro další průběh, ale je podmíněna jinými rozhovory na různá témata (Karambwan atd...) Kompletní výpis dialogů by byl hodně dlouhý. Prokecejte vše možné a rozhovor bude třeba několikrát začínat znovu. Po rozhovoru se podívejte do záznamu o průběhu questu, je-li tam věta: I need to give Lubufu 20 Karambwanji.

  1. Talk about him...
  2. What do you do ?
  3. I could help collect te bait.
  4. You sound like you could do with the help.
 4. Jděte na jih k rybníku a nachytejte alespoň 22 malých rybek Karambwanji. Pak jděte s úlovkem zpět za Lubufem . Možná půjde rybky předat i na dvakrát pokud nemáte místo na celou dodávku, ale to nemám vyzkoušené. Vždy jsem předal všech 20 najednou.

 5. Promluvte s ním a automaticky si od Vás vezme požadované množství ryb (20). Až poděkuje, tak s ním promluvte znovu na otázky kolem Karambwan. Na dotaz jestli se chcete naučit novou techniku rybaření odpovězte (" Yes ") a po chvilce školení dostanete pomůcku pro lov - Karambwan vessel.

  Později budete potřebovat další a proto ho zkuste získat již nyní. Dropněte ho na zem a pak pokecejte (" Actualy, I ve lost my... ") , (" ... a Karambwan stole it! ") 6. Do této "nádoby" dejte jako návnadu jednu malou karabwanji (raw karabwanji -> karambwan vessel) a s tímto "nářadím" si musíte opatřit 1 rybu hvězdicového tvaru - Karambwan

  Fishing 60 a vyšší:

  Karambwan můžete chytat poblíž Lubufa (fishing spot je poblíž beden) a potřebjete 65 fishing (lze využít dočasné podpůrné prostředky - pie/potion) . Až jednu chytnete, znovu s rybářem promluvte a řekněte mu o prvním úlovku (" I ve been catching a whole load of Karambwan "). Kousek na severovýchodě ji upečte na plotně a měla by zezelenat. Pokud ji spálíte nebo bude mít šedou barvu, tak si ulovte další a půjdete-li pro nové návnady k jezírku, tak si jich vemte pár navíc.

  Fishing 59 a menší:

  Pokud nemáte fishing lvl 65 (62+potion / 60+pie), nebudete schopni požadovanou Karambwan ulovit . Tu získáte podle bodu 18 který si můžete splnit už nyní. Takto získáte jeden kousek a dost možná ho spálíte. Jestli máte v bance připravenou zásobu Karambwan, tak bod 19 udělejte až na něj příde řada. Pro další přípravné práce budete potřebovat ještě jorge bones. Nemáte-li je, opatřete si je na ostrově nebo je najdete i v Ardougne ZOO (potřebujete na to i telegrab kouzlo) popřípadě v Grand Exchange.

 7. Nyní si připravte 2 věci pro další průběh, ale buďte opatrní. Některé věci/polotovary se dají sníst (eat) nebo pohřbít (burn)

  Otrávená spear

  1. Upečte raw karambwan (hvězdice) tak aby měla zelenou barvu - poison
  2. Rozdrťte v pestle and mortar a tím získáte karambwan paste
  3. Přidejte (use...) na libovolnou iron spear (nebo lepší) a budtete mít ... spear(kp)


  Marinované kosti

  1. Jogre bones použijte na furnace (tavírna) a získáte burnt jogre bones
  2. V pestle and mortar rozdrťte malou raw karambwaji (use...)
  3. Karambwanji paste přidejte na burnt jogre bones a dostanete Pasty jogre bones.
  4. Nakonec to celé upečte na ohni (use... -> fire) a vzniknou Marinated j´bones


 8. V bance si vemte, marinované kosti, otrávenou spear(kp), nůž (knife), asi 7.000 gp, 2 agility potiony(3) nebo jeden (4), 1 malou raw karabwanji, jídlo, útočné runy nebo luk a kdo ještě nepředal Karambwan vessel s návnadou , tak tu také. Pak odcestujte na Karamju do části přístupné i free hráčům.

 9. Na plantáži utrhněte jeden banán a v místím baru si kupte u Zamba jeden Karamja rum. Banán pomocí nože rozkrájejte na kousky (sliced banana) a dejte do rumu (use...). Takto upravený rum má nadále stejný název a musíte si být jisti že máte tyto věci opravdu smíchané. Přípravné práce jsou hotové a můžete se vydat přemlouvat ztracené syny. Také nezapomeňte na to, že rum se při opuštění ostrova (teleport...) zničí. Pravděpodobně tomu bude i u této upravené láhve - nevyzkoušeno
 10. Tamayu

 11. Dojděte k dolu v centrální části ostrova a promluvte s lovcem Tamayu. Pokecejte s ním na několik témat, ale nebude se chtít do vesnice vrátit dříve, dokud nesežene jídlo pro vesničany. Souhlaste, že se připojíte k dalšímu lovu (" Yes "). Bude následovat animace ve které se bude snažit porazit lva (aspoň tak to zvíře vypadá), ale bez úspěchu. 12. Pro přemožení zvířete bude potřebovat spear(kp) a agility potiony. Předejte mu spear(kp) a agility potion (use ...). Za věci poděkuje a řekne že se jde připravit na následující lov. Až po chvilce odpoví "I feel much more agile, but..." , dejte mu druhý agility potion a to mu dodá potřebnou sílu pro lov.

  Stačí podat 1 agility (4) na místo dvou (3).

 13. Až bude Tamayu připraven, promluvte s ním (" Take me on your next hunt... ") a opět Vás vezme na lov. Tentokrát by měl být už úspěšný. Po návratu si zkontrolujte quest deník, jestli je jeho jméno v úvodu škrtlé.  Tinsay

 14. Než se vydáte za druhým synem, zlikvidujte jednu z opic které pobíhají kolem a seberte to co po ní zbyde - monkey corpse. Je nutné na ně útočit pomocí magie nebo lukem. Tyto ostatky budete potřebovat k výrobě sendviče, ale před tím je musíte nechat "vykostit". Dejte mrtvolu lovci (monkey corpse -> Tamayu) a dostanete zpět kosti + monkey skin. 15. Na západním břehu seberte seaweed a jděte na malý ostrov Cairn island . Nahoru se dostanete po kamenech (climb rock) z východní strany a potom musíte přejít lávku. Z obou těchto překážek lze spadnout a utrpět zranění.

 16. Promluvte s Tinsayem a budete požádáni o láhev rumu. Použijte na něj karamjan rum smíchaný s banány (karamjan rum -> Tinsay) 17. Jako další věc bude chtít seaweed sandwich. Jestli máte monkey skin , použijte na ni seaweed a opět předejte (seaweed sandwich -> Tinsay) 18. Poslední co bude chtít jsou Marinated j´bones které mu také dejte (use...) Nyní konečně máte slíbeno, že se do vesnice vrátí.

  Pro jistotu si zkontroluje průběh a ti z Vás co už mají za sebou jeden rozhovor s Tiadechem (karambwan), mohou následující bod vynechat a jít rovnou za Lubufem.

 19. Tiadeche

 20. Promluvte s Tiadechem, ale ten se odmítne se vrátit do doby, než se naučí lovit Karambwan. Karambwan vessel s návnadou (rybkou) předejte (use...) a pokusí se něco ulovit. Pro zdokonalení lovu bude chtít získat další instrukce. Na nabídku opovězte (" Yes ") a inventáři od něj budete mít jednu Karambwan.  fishing 59 lvl a menší. Karambwan musíte pro další část questu uvařit. Pokud ji spálíte, musíte si obstarat novou karambwan jiným způsobem a to pouze koupí od jiného hráče nebo v GE. Jinou už nedostanete. Až budete mít jednu vařenou karambwan (bude světle zelená), můžete pokračovat dál od bodu 7. Přijde-li znovu řada dle návodu na bod 19, můžete ho přeskočit.


 21. K obstarání potřebného návodu potřebujete další náčiní na lov. Jelikož si karambwan vessel nechal, zajděte za Lubufem a požádejte ho o další (" Actualy, I ve lost my... ") , (" ... a Karambwan stole it! ") .

  Jestli jste si ho obstarali v úvodu tak za ním asi nemusíte a rovnou se dopravte na Cairn island

 22. S novým karambwan vessel se vydejte za Tinsayem na Cairn island. Vessel předejte (use...) a dostanete crafting manual. 23. Svitek odneste Tiadechemu a po krátkém rozhovoru je poslední úkol splněn.

 24. Jděte otci říci o návratu jeho synů zpět do vesnice (" Oh it was nothing really ") . Za odměnu od něj dostanete peníze, a objeví se obrazovka ukončující quest, ale body do skillů dostanete až po návštěvě (rozhovoru) u jednotlivých synů v jejich domech uvnitř ohraničené části vesnice.

  1. Tamayu: 2.500 attack a strength , rune spear (kp)
  2. Tinsay: 5.000 cooking
  3. Tiadeche: 5.000 fishing

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru