Smoking Kills

Obtížnost : střední

Délka : krátké

Požadavky :

 1. 25 Crafting
 2. 35 Slayer
 3. 85 Combat
 4. Restless ghost
 5. Icthlarin's little helper
 6. Schopnost porazit následující nepřátele: :

  1. Mummy Warrior (54 lvl) - 2x
  2. Mighty Banshee (90 lvl) - 1x
  3. Banshee Mistress (111 lvl - asi mage) v doprovodu s 2 Insectoid Assassin (141 lvl - ranged)
  4. Několik dalších slabších monster v počtu 8+ (podle Vaší rychlosti - viz dále)

Nezbytné věci :

 1. Face mask a Earmuffs - ke koupi u libovolného slayer mastera
 2. Cat nebo Kitten - žádný lov myší zde není a pokud potřebujete novou, za 100 Gp Vám ji prodá Gertruda západně od Varrocku
 3. Catspeak amulet - nový dostanete od sfingy z questu Icthlarin's little helper (musíte mít s sebou kočku)
 4. Ghostspeak amulet - nový dostanete v jiho-západní části Lumbridge swamp

Doporučené věci :

 1. Pharoah scepter - pro rychlý teleport k Agility pryramidě
 2. POH portál v Pollnivneach a kdo ho má, tak si ušetří 2 cesty Al-Kharid -> Pollnivneach
 3. Teleport na jeden klik pro případ nouze
 4. Prayer restore - spotřeboval jsem 2
 5. Jídlo - slabším postavám doporučuji monkfish+
 6. Ring of life
 7. Peníze na kobercovou dopravu Al-Kharid -> Pollnivneach

Výbava: Nejvhodnější je full dragonhide + rychlá zbraň (DDS / Scimmy)

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 5.000 Slayer exp
 3. Přístup do nového dungeonu
 4. Možnost využívat nového slayer mastera
 5. Možnost kombinovat slayer věci (mimo quest jsem to nezkoušel)


 1. V bance si vemte vše potřebné (na doplnění před závěrečným soubojem bude čas později) a vydejte se do pouštní vesnice Pollnivneach. Nedaleko severní transportní značky si promluvte se Sumonou (" Certainly, I can help ") a od ní se dozvíte že hledá nějakého hrdinu, který by zachránil její dvojče. 2. Od Sumony jděte kousek na jih a narazíte na studnu. Nasaďte si catspeak amulet a zkuste slézt dolu (climb-down well) . To se Vám nepodaří, protože se objeví Ali cat s varováním že potřebujete speciální část slayer výstroje. Nějaké informace by mohl poskytnout duch Catolaxe, který býval v minulosti slayer masterem.

 3. Ducha najdete na náhorní plošině východně od Agility pyramidy a vstup sousedí se scabaras dungeonem. Kdo dělal quest Dealing with Scabaras může využít lano které si tam nechal minule (nahoře pozor na monstra - hit kolem 25 Hp)

  Kdo v této lokaci ještě nebyl tak si musí návod otevřít a cestovat okolo (jiho-východní tečkovaná cesta na úvodní mapě) Také si přečtěte začátek Dealing with Scabaras pro lepší orientaci.

 4. Až budete na náhorní plošině, dojděte k bližší z dvojice dungeon značek (na mapě jako Catolax) a prohledejte zapečetěné dveře (search sealed door). Tím se dostanete do další části.

 5. Vlevo od vstupu nejdete na stěně krupáč který si vemte (search tomb). Nyní se musíte dostat za Catolaxem, ale v žádném případě nechoďte přes pasti. V této chvíli je to sice jediná viditelná cesta, ale musíte najít nejdříve způsob jak pasti deaktivovat. 6. Máte-li svoji kočku ještě v inventáři, tak ji dejte na zem a také budete potřebovat nasazený catspeak amulet. Pak prozkoumejte zeď v západní stěně (search a holey wall) a kočka se sama protáhne dírou. Po chvilce z druhé strany odblokuje mechanismus který zpřístupní další část dungeonu. 7. Pokud vstoupíte do místnosti s propastí, objeví se 3 skeletoni (31 lvl) kteří útočí ranged stylem. Sice mi moc neubírali, ale zdálo se mi, že při jejich útoku nejdou dveře rozbít. Nejprve musíte dveře rozmlátit krumpáčem a pak prokopnout. Pokud budte mít problémy s rozbitím, vyjděte z místnosti a klikněte na ně mimo dosah skeletonů (2x destroy door). Takto mi to šlo dobře. 8. Hned za dveřmi jsou ve zdech pasti které jsem zapoměl deaktivoat a proběhl jsem je se zraněním kolem 15 Hp. Kousek dále jdou další, ale ty už jsem zneškodnil (search odd markings). Dveře do větší místnosti by neměli být zavřené. 9. Nyní musíte zabít všechny monstra v místnosti dostatečně rychle. Mě se to podařilo až po nějaké době a pokud se to podaří i Vám, z hrobky uprostřed vyleze Mummy warrior (54 lvl) a toho si také podejte. Vypadne z něj klíč - ranged path key. 10. S klíčem si otevřete dveře do malé spojovací uličky kde zatáhněte za páku (pull lever) a pak se vraťte zpět do vstupní místosti. 11. Nyní musíte absolovovat stejnou proceduru i z východní strany. Vše je stejné a jediné 2 rozdíly jsou v tom, že 3 skeletoni útočí magic stylem a klíč má název Magic path key. Na konci zatáhněte za páku a jděte zpět do vstupní místnosti.

 12. Po aktivaci 2 pák je střední cesta už bezpečná a poté co projdete kolem vypnutých pastí si nasaďte ghostspeak amulet. Pak si promluvte s Catolaxem a od něj se dozvíte jak vyrobit potřebnou slayer věc o které mluvila kočka u studny. 13. Kdo si potřebuje doplnit zásoby, tak může nyní odcestovat do banky. Následovat bude jeden souboj s Mighty Banshee (90 lvl) a jeden s Banshee Mistress (111 lvl) kterému sekundují 2 Insectoid Assassin (141 lvl) Pomocníci útočí ranged stylem a s použitím full black dragon hide + DD++ mi připadal souboj celkem v pohodě.

  Ještě použijte facemask na earmuffs a tím si vyrobíte nový typ výstroje - masked earmuffs. Tuto masku si nasaďte a můžete odcetovat ke studni v Pollnivneach

 14. S nasazenou masked earmuffs slezte dolu (climb-down well) a kousek na sever si vemte do parády jednoho Mighty Banshee (90 lvl) Jediné co z něj potřebujete je banshee voice a mělo by jít o 100% drop z každého. Pokud ne, zkuste zlikvidovat jiného. 15. Jděte dále severním směrem a projděte bariérou (pass wavering mystic barrier) Pokud u sebe nemáte banshee voice, tak prý neprojdete.

 16. Až skončí "animovaný" rozhovor, tak si zapněte pro začátek magic protect a pusťte se do Banshee Mistress (111 lvl) Občas s Vámi praští o zem a také v pozdější fázi souboje schytáte nějaké zranění od jeho pomocníků ranged stylem, ale celková spotřeba jídla byla jen 7 sharků.

  Napsal mi jeden hráč že zůstal stát u bariéry a ochranka na něj nezaútočila. Na to nespoléhejte, protože jsem to zkusil a stejně se do mě ke konci dali. Přepnul jsem na ranged protect a byl od nich klid. S podporou summoning nosiče byl souboj s Banshee Mistress i po přepnutí prayeru celkem v pohodě, protože útočil střídavě na mě i na nosiče. 17. Po boji se Jesmona vypořádá s pomocníky a odejde. Odklikejte rozhovor s Catolaxem a pak můžete toto místo opustit východem v jižní části (climb-up bucket rope). 18. Jděte si promluvit se Sumonou a tím je quest u konce. Kdo holduje skillu Slayer, tak od teď ji můžete využívat jako slayer mastera. Více na oficiálních stránkáchNávod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru