Scorpion catcher

Obtížnost : střední

Délka : střední

Požadavky :

 1. 31 Prayer ( doporučuji 43 )
 2. Splněnou minihru Barcrawl
 3. Schopnos porazit Jailer (47 lvl) nebo musíte mít Agility 70+

Nezbytné věci : nic

Doporučené věci :

 1. Energy/S-energy potiony pro rychlé proběhnutí Taverley dungeonu
 2. Anti-dragon shield - nový dostanete od Duke Horacia v 1.patře hradu Lumbridge
 3. Antipoison/S-antipoison
 4. Teleporty do Camelotu
 5. Games necklace - stačí 2 teleporty
 6. Glory amulet pro teleportaci do Edgeville
 7. Jídlo - lobster+

Výbava: Libovolná k poražení Jailer (47 lvl) a také musíte proběhnout (pokud nemáte Agility 80+) kolem Blue dragon (111 lvl) a Black demon (172 lvl)

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 6.625 Strength exp
 3. Možnost nechat si očarovat battlestaff za 40.000 Gp / ks


 1. Prozatím nic nepotřebujete a můžete si jít rovnou promluvtit s Thormac the Sorcererem kterého najdete v nejvyšším patře kouzelnické věže (Sorcerer's Tower) jižně od vesnice Seer's Village. Dostanete od něj klec na škorpiony (scorpion cage) a tu noste všude sebou až do konce questu. Rozhovor by měl vypadat takto:

  1. What do you need assistance with ?
  2. So how would I go about catching them then ?
  3. Ok, I will do it then
 2. Vydejte se za druidem jménem Seer do stejnojmenné vesnice a promluvte s ním (" I need to locate some scorpions" ). Odklikejte rozhovor a čekejte, až druid promluví znovu. Opět odklikejte část rozhovoru a čekejte pokud už dál nebude mluvit. Teď se můžete vydat za prvním škorpionem. Ten se nachází v Taverley dungeonu. 3. V bance si můžete odložit cennosti a do inventáře si vemte věci dle seznamu. Pak odcestujte do dungeonu jižně od Taverey - západně od Faladoru.

  1. Výbava k poražení Jailer (47 lvl)
  2. Games necklace nebo Falador teleport
  3. Teleporty do Seers (asi 3)
  4. Anti-dragon shield (nasadit)
  5. Jídlo
  6. Antipoison
  7. Klec na škorpióny


  Taverley dungeon


 4. Sejděte do dungeonu a pokud nemáte Agility lvl 70 / 80 pro použití zkratek, musíte si nejprve opatřit dusty key. Jděte podle mapy okolo až do jižní části kde vyhledejte Jailera (47 lvl). Zlikvidujte ho a seberte klíč od cely který z něj vypadne (jail key). 5. Otevřete jižní celu, promluvte s Velrakem ( So do you…) , (" Yes please ") a dostanete dusty key.

 6. Vypravte se zpět a uvidíte po vaší levici lávku. Přejděte po ní, dále kolem lesser demonů a u nich uvidíte dveře (na mapě znaženo jako "gate-dusty key"). Dusty klíčem je otevřete (dusty key -> gate) a jste v místnosti s Blue dragons / Baby blue dragons.

 7. Proběhněte kolem draků do části s lávou (Hero quest - lava ell spot). Pokračujte se zapnutým melee protect (máte-li) do síně Black deamonů a utíkejte na sever ke zdi na kterou když zatlačíte (search old wall), jste u škorpíka. Pokud vás cestou kousl pavouk použijte antipoison. Vemte klec a dejte do ní škorpíka (use cage -> kharid scorpion). 8. Teleportujte se do Camelotu a znovu promluvte s druidem. Až se dozvíte další 2 lokace, teleportujte se do Barbarian outpost (game necklace) 9. Nedaleko od tele-spotu jděte do Barbarian agility areny. Projděte bránou (nutný barcrawl miniquest) a vstupte do domku naproti. Pokud škorpíka nevidíte zabíjte jednoho barbara a škorpion by se měl objevit. Dejte ho do klece (use cage...) a jde se na posledního. 10. Dopravte se do Edgeville a běžte navštívit Prayer guild západně od banky ( lvl 31 prayer pro vstup ). Vylezete do 1. patra a škorpiona uvidíte v místnosti s mnišským oblekem. Seberte škorpióna do klece (use cage...) a odcestujte Camelotu. 11. Naplněnou klec se škorpíky odneste do věže k Thormacovi a dostane se vám zasloužené odměny. Navíc vám očaruje magickou hůl za 40.000 gp pokaždé když ho o to poprosíte.Původní návod od Vacice přepracoval Plastick2

Nahoru