Olaf's quest

Obtížnost : Lehká - střední

Požadavky :

 1. Fremennik trials
 2. 40 Firemaking
 3. 50 Woodcutting
 4. Schopnost porazit Ulfric skeletona (100 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Spade - rýč
 2. Axe - sekera na dřevo
 3. Tinderbox - zápalky
 4. 9 volných pozic

Doporučené věci :

 1. Vyšší Agility lvl výhodou
 2. Jídlo - libovolné
 3. Prayer lvl 43 - Melee protect
 4. Teleport kolem Relleky (House teleport / Lyra / Fairy rings - DKS )

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 20.000 Gp
 3. 12.000 Defence exp


mapa


 1. V bance si můžete pro rychlé splnění questu vzít vše najednou a vydejte se severo-východně od Relleky. Promluvte s Olaf Hradsonem (" Okay, I'll help you out ") a dostanete za úkol přinést speciální druh dřeva. 2. Strom najdete kousek na sever od Fairy ringu a pomocí sekery si usekněte jeden windswept logs. 3. V dalším rozhovoru s Olafem dřevo předáte a zpět Vám vrátí 2 vyřezané předměty pro svoji ženu Ingrid a syna jménem Volf. 4. Oba najdete v Rellece (viz mapa). Od Volfa dostanete sharka a od Ingrid bread (oboje schovat).

 5. Vraťte se za Olafem a po rozhovoru budete mít v inventáři damp planks. Použijte je na ohniště (damp planks -> embers) a promluvte s ním znovu. Pokud mu dáte něco k jídlu (" Alright, here, have some food...") , dostanete mapu. Vždy si vzal to, co bylo v inventáři nejblíže 1. pozici, takže před sharka si dejte chleba. 6. Běžte zpátky ke stromu ze kterého jste dostali kus dřeva a poblíž kopněte rýčem (dig) do země. 7. Až se propadnete do dungeonu , běžte na východ, pak nahoru, na křižovatce doprava a na sever. Až se stočí cesta na západ, narazíte na stěnu (search picture wall). Přepínáním páček obrázek složte do stavu jako je na obrázku. (spodní páčka je pro potvrzení)

 8. V místě kde se cesta rozšiřuje, seberte po levé straně 6 rope a vpravo si vemte 2 rotten barrel. Pak si vyhlídněte jednoho skeletona (50 lvl) a vyklepejte z něho key. 9. V severo-východní části vstupte na rozbitou lávku a použijte na mezery oba sudy co máte s sebou (use barrel -> walkway). Z lávky lze spadnout prý jen při běhu, ale jde to i při pomalé chůzi. To se pak objevíte mimo dungeon pár kroků na sever od Olafa. Pokud máte nízký Agility lvl, budete padat dost často a hodně záleží na náhodě. Při posledním plnění jsem to dělal s lvl 35+3 (potion) a po 35-ti minutách neustálého padání jsem to nechal na později. Vrátil jsem se s levelem 37 (bez potionu) a prošel jsem na podruhé. 10. Na dveře uprostřed lávky použijte klíč (use...) a vyberte stejný tvar jako má Váš klíč. V mém případě to byl mnohoúhelník. 11. Až se dostanete na druhou stranu, uprostřed vraku otevřete truhlu. Vyleze z ní Ulfric (100 lvl) který je při použití melee protect neškodný. 12. Až to bude mít kostlicec za sebou, otevřete truhlu ještě jednou (musíte mít 6 volných míst) a quest je u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru