Observatory quest

Obtížnost : Lehká

Požadavky :

 1. 10 Crafting
 2. Schopnost zabít Goblina (lvl 42)

Nezbytné věci :

 1. Molten glass - vyrobíte ze seaweed které nejprve usušte na plotně a pak spolu s bucket of sand (písek) použijte na tavírnu - furnace
 2. 3 Planks - seženete třeba za barbarian agility arenou
 3. Bronze bar

Doporučené věci : Antipoison

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 2.250 Crafting exp
 3. Náhodný předmět (viz tabulka).


 1. Vemte si vše potřebné a promluvte s Observatory profesorem na téma (" An Observatory ?"). Teleskop je mimo provoz a tak mu nabídněte pomoc s opravou (" Sounds interesting, what can...") a dozvíte se, že na opravu budete nejprve potřebovat 3 planks. 2. Promluvte s ním několikrát pokecejte a všechny věci (plank, bar, molten glass) předejte. Nakonec ale profesor zjistí, že nemá potřebnou formu pro výrobu skleněné čočky. 3. Jděte východním směrem do jednoho ze tří domků a slezte dolu po po schodech.

 4. V podzemí prohledejte všechny truhly (open + search) a v jedné z nich najdete klíč - Goblin kitchen key. Pozice bude asi náhodně generovaná. 5. Jděte do severní části dungeonu (4) a u brány najdete spícího Guarda (1 lvl). Nejprve ho vzbuďte (prod Sleeping guard) a tím se z něho stane Goblin guard (lvl 42) kterého zlikvidujte.  Poté si odmkněte dveře (use key) , v jižní části prohledejte Goblin stove (sacks) a najdete formu na výrobu čočky - lens mould.
 6. Teď se vraťte za profesorem a formu předejte. Sám ale není schopen čočku vyrobit a požádá Vás o spolupráci. Dostanete zpět formu a molten glass. 7. Vyrobte požadovanou součástku (use molten glass -> lens mould) a výsledný produkt opět rozhovorem předejte. Potom Vás požádá aby jste ho následovali do observatoře. 8. Sejděte zpět do podzemí a dojděte ke schodům co vedou do observatoře (2) . 9. V observatoři shlédněte animaci a vyjděte do patra kde s profesorem promluvte. Nechá Vás nahlédnout do dalekohledu (use telescope) a Vašim úkolem je k tomuto souhvězdí najít název. Kdo má špatnou pamět, tak si může udělat k tomuto souhvězdí náčrtek nebo si rovnou udělejte screen. Jen dodám že souhvězdí je celkem asi 12 a pro každého je generováno jiné. 10. Seběhněte o patro níže a v západní části si pohlédněte seznam souhvězdí (look-at star chart). Procházením v menu po pravé straně najděte souhvězdí které je zobrazeno v teleskopu a název si zapište nebo zapamatujte. 11. Promluvte s profesorem (asi 2x) , vyberte ze seznamu správný název souhvězdí a tím je quest hotov. Kromě pevné odměny také dostanete náhodný předmět podle toho, jaké souhvězdí jste viděli.


 12. Aquarius 25 Water Runes
  Pisces 3 Cooked Tunas
  Aries Attack experience
  Taurus Super Strength Potion
  Gemini Black 2-Handed Sword
  Cancer Emerald Amulet of Protection
  Leo Hits experience
  Libra 3 Law Runes
  Scorpio Weapon Poison
  Sagittarius Maple Longbow
  Capricorn Strength experience, uncut sapphire
  Virgo Defense experience
Původní návod sepsal Attems a přepracoval Plastick2.

Nahoru