Making history

Obtížnost : lehká

Délka : krátké

Požadavky :

 1. Restless ghost
 2. Priest in Peril
 3. Ghost ahoy - není podmínkou, ale jestli ho nemáte, pak si podle něj opatřete 2 ecto-tokeny pro vstup do města Port Phasmatys
 4. 7 Magic
 5. 20 Crafting
 6. 40 Smithing

Nezbytné věci :

 1. Saphire amulet - neočarovaný safírový amulet
 2. Spade - rýč
 3. Amulet of ghostspeak - nový dostanete od Father Urhney v jiho-západní části Lumbridge swamp

Doporučené věci :

 1. Ectophial teleport
 2. Teleporty do Ardougne , Castle wars (dueling ring) , poblíž Relleky (portál/lyra/fairy ring/camelot tele)

Výbava: Bez boje

Odměna :

 1. 3 quest point
 2. 1.000 Prayer
 3. 1.000 Crafting
 4. 750 Gp
 5. Enchanted key


 1. V bance si vemte vše potřebné pro quest a jděte západním směrem od Ardougne. Tam si v odlehlé budově promluvte s Jorralem (" Tell me more ") a (" Ok, I'll make a stand for history "). Pak si postupně promluvte vždy pomocí nového dialogu dialogu (" What do I need to do now ? ") na tři nabízená témata. Nakonec se rozlučte (" Got to go, bye ") a můžete se vydat do Port Phasmatys (kdo nemá ghost ahoy quest musí mít 2 ecto-tokeny) 2. Nasaďte si ghostspeak amulet a promluvte s Droalakem v jiho-západní části města. Ten bude po Vás chtít doručit safírový amulet jeho manželce. 3. Skočte za ní a amulet ji pomocí dialogu předejte. Jmenuje se Melina a najdete ji poblíž, v domku západně od tavící pece. Pak se vraťte za Droalakem a dostanete od něj svitek - scroll. 4. Teď se dopravte do Relleky a promluvte s Blaninem a od něj se dozvíte informace o jeho bratru. Sice to vypadá že jsou pro všechny stejné, ale mouhou být generovány náhodně. Proto berte následující dialogy s rezervou a jestli máte v následujících 2 screenech jiné údaje, tak i odpovědi uvedené v dalším bodě budou jinak.

 5. Zajděte severo-západním směrem za Dronem a promluvte s ním (" I'm after important answers ") a (" Why, you're the famous warrior Dron ") Následuje několik kontrolních odpovědí a ty musíte odpovědět v jednou kuse. Pokud uděláte chybu, začínáte od začátku. Po skončení testu se ještě podívejte do quest zápisníku jestli je tento úkol škrtlý.

  1. An iron mace
  2. Breakfast
  3. Lunch
  4. Bunnies
  5. Red
  6. 36
  7. 8
  8. Fifth and fourth
  9. North East side of town
  10. Blanin
  11. Fluffy
  12. 12, but what....
 6. Pokud jste prošli úspěšně testem, odcestujte do Ardougne a v severní části tržiště si promluvte se Silver merchantem (" Ask about outpost ") Na konci od něj dostanete enchanted key. 7. Podle tohoto klíče můžete jeho volbou feel zjistit jak daleko jste od místa kde musíte kopat. Podle několika návodů jde o stejné místo pro všechny hráče a najdete ho kousek na sever od castle wars (dueling ring) Na místě použijte rýč (dig...) a vykopete truhlu. Tu otevřete (use key -> chest) a v ni je hledaný deník - journal. 8. Máte-li všechny 3 úkoly splněné, vydejte se do outpostu (start questu) a po krátkém rozhovoru dostanete dopis pro krále (letter). 9. Zajděte do 1.patra hradu v Ardougne a promluvte s King Lathasem (" Jorral and the outpost ") Ten si dopis přečte a pak Vám ho vrátí. 10. Naposledy se vraťte za Jorralem a po předání dopisu je quest u konce.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru