Hand in the sand

Obtížnost : lehká

Délka : krátké

Požadavky :

 1. 17 Thieving
 2. 49 Crafting

Nezbytné věci :

 1. Redberry - roste na křoví u jiho-výchoní zdi Varrocku (z venkovní strany)
 2. Whiteberry - přísada na Herblore
 3. Laterns lens - skleňená čočka vyrobená z molten glass
 4. Bucket of sand - Kýbl písku se dá nabrat vedle domku při startu questu
 5. Empty vial - prázdná lahvička
 6. Beer - obyčejné pivo
 7. Peníze - cca 500 Gp
 8. 5 earth run

Doporučené věci : Teleporty do Watchtower, Ardougne, Port Sarim, poblíž Entrany (balón, glory amulet...)

Výbava: Bez boje a budete cestovat na Entranu. Tak to můžete vzít "na lehko"

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 1.000 exp Thieving
 3. 9.000 exp Crafting
 4. Bucket of sand - 84 kýblů každý den pokud si o ně řeknete.


 1. V bance si vemte beer (pivo), peníze (500 gp stačí) , bucket (prázdný nebo plný písku) , teleporty poblíž Brimhavenn (Ardougne nebo glory) , Yanille (Watchtower nebo dueling) a běžte za Bertem do města Yanille. Jeho domek najdete vedle P.O.H portálu. Promluvte s ním (" Eww a hand, in the sand...") a (" Sure, I'll give you hand "). Dostanete od něj useklou ruku kterou našel v písku. 2. Jestli máte v invetáři místo kýble s pískem pouze prázdný, severo-západním směrem od Bertova domu je ohrada s pískem (use bucket -> sandpit) 3. Pak jděte jižním směrem do místní hospody a jestli nemáte normální pivo (beer) , u barmana si za cenu 2 Gp jedno kupte (" One cheap beer please ")

 4. Pivo použijte na velitele (beer -> guard captain) a poté co si prohlédne ruku mu upadne do piva. Nakonec Vás pošle za kouzelníkem. 5. Dojděte ke dveřím do Wizard guild , zazvoňte na zvon (ring bell) a promluvte se Zavistic Rarve (" I have a rather sandy...") a ruku si vezme. 6. Vraťte se a promluvte s Bertem. Dostanete svitek Bert's rota. S ním se vydejte za Bertovým zaměstnavatelem na Brimhavenn.

 7. Promluvte se Sandym, ale nic se prozatím nedozvíte. Před odchodem ještě prohledejte stůl (search Sandy's desk) a najdete druhý svitek Sandy's rota. Taky mu prohledejte kapsy (pickpocket) a najdete trochu písku. 8. Zpět za Bertem , pokecejte a oba svitky si od Vás vezme. Nakonec dostanete A magic scroll. 9. Se svitkem zajděte k Magic guildě a opět zvonem přivolejte Zavistic Rarve (" I have a rather sandy...") a dostanete magical orb. 10. V bance si vemte teleporty (Port Sarim, Brimhaven,Yanille) , whiteberry, redberry, empty vial , latern lens (čočka) , 5 earth run , kýbl písku , písek z kapes Sandyho , orb a odcestujte do Port Sarim. Tam si na severo-západě promluvte s Betty (" Talk to Betty about Hand in sand ") a požádá Vás o nějaké suroviny pro výrobu séra pravdy. 11. Do prázdné lahvičky Vám nalila tekutinu a teď do ní dejte redberries (bottled water -> redberries). Tím vyrobíte džus a ještě do lahve přidejte whiteberries (use...). V lahvičce teď máte pink dye a tuto barvu použijte na skleněnou čočku (pink dye -> latern lens). 12. Znovu si promluvte s Betty (" Talk to Betty about Hand in sand ") a na stole bude stát prázdná lahvička. Postavte se do otevřených dveří a posviťte obarvenou čočkou na lahev (rose-tinted lens -> couter). Pokud vše proběhlo bez problému, získáte truth serum. 13. Promluvte s Betty a poslední co do séra potřebujete je "něco" od osoby na kterou budete lektvar používat. Jestli máte u sebe hromádku písku z kapes Sandyho, tak ho do lahvičky přimíchá. Nakonec přidá ještě informaci jak sérum použít. 14. Dopravte se na Brimhavenn a pomocí náhodného dialogu (na výběr jsou 3) odvraťte jeho pozornost. Hned na to použijte sérum na šálek kávy ležící na stole (use truth serum...) 15. Zapněte magical orb (activate) a promluvte se Sandym na všechna témata. Celkem by měla být 3 a po dokončení výslechu se nahrávání ukončí. 16. S orbem jděte za Zavistic Rarve , během rozhovoru si ho vezme a poprosí navíc o 5 earth run + bucket of sand. Máte-li obě věci, promluvte s ním znovu a Bertovi očaruje jeho ohradu s pískem. 17. V bance si vše odložte (stačí jen teleport k Yanille) , a odcestujte na Entranu. Na západě ostrova si promluvte s Mazionem. Zjistíte že v písku našel hlavu (wizard's head) a rád Vám ji přenechá. 18. Vraťte se za Zavistic Rarve, pokecejte a tím je quest u konce. Po skončení si ještě promluvte s Bertem a dostanet do banky 84 bucket of sand. Toto množství dostanete pokaždé když s ním promluvíte, ale pouze jednou za den.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru