Forgettable tale of a drunken dwarf

Obtížnost : lehká

Délka : střední

Požadavky :

 1. Fishing contest
 2. Giant dwarf
 3. 17 Farming
 4. 22 Cooking

Nezbytné věci :

 1. Peníze - 1.000 Gp bude stačit
 2. Beer - obyčejné pivo a lze ho koupit před začátkem questu v Keldagrimu
 3. Beer glass - prázdný půllitr od piva
 4. 2 bucket of water
 5. Farmářské nářadí (seed dibber, rake a spade)
 6. 2 barley malt - pomocí farmingu vypěstujete na poli a následně "usušte" na plotně (use barley -> cooking range)
 7. Ale yeast - kvasnice na vaření piva lze koupit až na místě a nádoba (pot) je také k dispozici.

Výbava: Bez boje

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 5.000 Farming exp
 3. 5.000 Cooking exp
 4. 2 Dwarven stouts (m) - přidává +2 smithing/mining


 1. Quest začíná ve městě Keldagrim u Commaner Veldaban a kdo si nepamatuje cestu, tak je popána v questu Giant dwarf.

  V místní bance si vemte, peníze (1.000 Gp bude stačit), 1 obyčejné pivo (beer) a pokud ho nemáte, hospoda je hned pod bankou. Tam si ho za cenu 1 Gp můžete koupit (" A beer please "). Později bude potřeba i prázdný půllitr (beer glas) , tak si můžete koupit rovnou 2 a jedno vypít.

 2. Jděte si promluvte s Commaner Veldaban (" Very interested ") , (" Yes ") , (" Sounds like just the job for me ") a na konci rozhovoru budete přeneseni k malému domku s podlahou plnou od střepů. Za úkol máte zjistit co se stalo se společností Red Axe . Její ředitel jako jediný bojkotoval hlasování v minulém questu. 3. Uvnitř si 2x promluvte s Drunken Dwarf (" I need to know about...") . Ve druhém rozhovoru si od Vás vezme pivo, ale radši by si dal něco kvalitního. Dostanete od něj jedno semínko - kelda seed a k němu musíte sehnat další 3. 4. Poblíž hospody na východní straně města uvidíte dalšího z opilých trpaslíků který chodí stále dokola - Rowdy dwarf. Od něj dostanete semínko pouze v případě, že mu donesete náhodně generovaný předmět. Pokud se Vám úkol zdá těžký nebo ani nevíte co po Vás chce, opakovaným rozhovorem si nechte požadovanou věc změnit. V mém případě chtěl broken glass. Lehčí to už nemohlo být 5. Za donesenou věc (limit je cca 15 minut) dostanete druhé semínko a pak jděte na jih k nádraží s vozíky. 6. U Cart Conductora si kupte za 100 Gp lístek do White Wolf Moutain (" I'd like to buy a ticket ") a (" To White Wolf Moutain ") 7. Pak nasedněte do prvního vozíku ve směru jízdy na nejjižnější koleji (možná bude potřeba uvolnit ruce) 8. Až dojedete na místo, jděte do místnosti a na stole si vemte jedno pivo - dwarven stout. Promluvte s Khorvak, a dwarven engineer (" What if I offer you a drink ? ") a další semínko je Vaše. 9. Vraťte se pomocí vozíku (opět si kupte lístek za 100 Gp) do Keldagrimu a jděte do jihozápadní části do hospody pod banku.

 10. V hospodě si promluvte s Gaussem a poté co si spolu dáte pivo, dostanete poslední semínko. 11. V bance si vemte nářadí na farming, 2 bucket of water, 2 barley malt, Ale yeast, (kvasnice) nebo peníze na nákup (25 Gp) , prázdný půllitr a jděte si promluvit s Rind the gardener a od kterého dostanete povolení použít speciální záhon kelda hops patch. 12. Pole je označeno farming symbolem a stačí pohrabat trávu a zasadit. Kompost ani vodu nepotřebujete. Tato semínka rostou rychleji než ostatní a do 20-ti minut by měl chmel vyrůst. To se dozvíte v chat okně (Perhaps I should take a look...) Nakonec sice sklidíte jen 1 kelda hops, ale na výrobu speciálního piva to postačí. 13. Jděte do hospody ve východní části města (u chodícího Rowdy dwarfa) a vylezte po schodech u dveří v severní části budovy (climb-up stairs). Nemáte-li kvasnice, ze stolu v jiho-východní části si vemte pot. Pak si promluvte s Blandebirem (" Do you have any spare ale yeast ? ") a za cenu 25 Gp Vám je dá do hrnce (" That's a good deal...") 14. Teď máte vše pro výrobu piva. Postup je stejný jako u ostatních piv, ale proti běžnému času který je potřeba pro fermentaci ostatních piv v RS (cca 24 hodin) potřebuje toto pivo opět cca 20 minut a také se o tom dozvíte v chat okně (Perhaps I should take a look...) Kdo pivo ještě nevařil, tak zde je postup:

  1. Do kádě nalijte 2 kýble vody (bucket of water -> fermenting vat)
  2. Přidejte 2 várky sladu (barley malt -> fermenting vat)
  3. Pak tam dejte chmel (kelda hops -> fermenting vat)
  4. A nakonec kvasnice (ale yeast -> fermenting vat)
 15. Až pivo dozraje, otočte ventil mezi kádí a sudem (turn valve) a naberte pivo ze sudu do sklenice (beer glass -> kelda stoud). Pak se vraťte za trpaslíkem od kterého jste dostali první semínko (budova se střepy na podlaze)

 16. Promluvte s Drunken Dwarfem (" I need to know about the Red Axe ") a hned jak vypije pivo, tak se rozpovídá a řekne Vám něco o starém a uzavřeném dolu. 17. Vraťte se na nádraží a ve východní části poblíž krátké tratě si promluvte s Cart Conductor (" Ask about closed off tunnel ") , ale jediné co se dozvíte je, že tunel do kterého vede trať na které jsou 2 vozíky se dlouho nepoužívá a musíte mít povolení. 18. Zajděte za ředitelem stejné společnosti pro kterou jste pracovali v minulém questu a jak s ním promluvíte (" Can you help me with..."), získáte povolení. 19. Vraťte se na nádraží , vlezte do prvního ze dvou vozíků (ride train cart) a nakonec projedete tunelem až k místu s ovádacím panelem a truhlou. 20. Nejprve prohledejte truhlu a najdete 1 zelený a 1 jeden žlutý kámen. Těmi musíte nastavit trasu pro vozík, ale pro přímočaré projetí trati na druhý konec musíte mít těchto kamenů více. Proto musíte nejprve nastavit cestu do jiné části (control dwarven machinery) , dopravit se tam (ride train cart) , vzít z truhly další kámen (open/search box) a pak se vrátit (ride train cart) . V této první části komplexu musíte získat 2 kameny a až na třetí pokus dojedete na správné místo.

  Zobrazit / skrýt nastavení

 21. V následné animaci se dozvíte, že srážka se sochou v minulém questu nebyla náhoda a že převozníka uplatili. 22. Na druhé straně prolezte do další části jeskyně (enter cave entrance) a stejným způsobem se dopravte na další místo. Tentokrát je systém složitější, ale opět pojedete pouze 3 jízdy.

  Zobrazit / skrýt nastavení

 23. V místnosti prohledejte knihovny (search bookcase - moje byla východní u severní stěny) a naleznete nějaké údaje o společnosti Red Axe které prolistujte. 24. Potom prohledejte 3 bedny na kterých leží papíry (search crate) a nakonec projděte přes díru ve zdi do posledního bludiště.

 25. Stejně jako v minulých případech pojedete 3 jízdy a kdo má čas, může to zkusit bez nápovědy.

  Zobrazit / skrýt nastavení

 26. V další animaci uvidíte experiment v podobě rotyChaos dwarf, ale nakone Vás chytí a až se proberete, nic si nebudete pamatovat.

 27. Jděte do západní části za Veldabanem, ale kromě několika blábolů ze sebe nedostanete kloudného slova. 28. V bance si vemte pár drobných (3 Gp) a ve východní části si kupte za 1 Gp od Kjuta kebab ("Sure, one kebab please ") 29. Zajděte do hostince (tam kde se vaří pivo) a od Barmaida si jedno kupte (" I'd like a bear please ") a (" Pay "). Pak kebab snězte (eat) a po krátké animaci je quest u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru