Fairy tale part 1

Obtížnost : střední

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Lost city
 2. Nature spirit
 3. Schopnost porazit Tanglefoota (111 lvl) pomocí magic secateurs (viz návod). Prý je vyšší farming lvl výhodou a souboj trvá kratší dobu, ale několik hráčů s menším Farming lvl psalo že také neměli problém.

Nezbytné věci :

 1. Dramen staff - hůl vstup do Lost city/Zanaris
 2. Secateurs - zahradnické nůžky
 3. Spade - rýč
 4. Ghostspeak amulet - viz Restless ghost
 5. 3 náhodné předměty generované pokaždé jinak ( seznam na konci návodu).

Doporučené věci : Teleporty: Ardougne, Falador, Camelot, Lumbridge, Ectophial a Glory Amulet.

Výbava: S prayer 43 lvl (melee protect) cokoliv, jinak něco s melee defence. Potřebné pouze pro finálový souboj.

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 3.500 Farming exp
 3. 2.000 Attack exp
 4. 1.000 Magic exp
 5. Magic secateurs - zvyšují při Farmingu výnosnost při sklizni o 10%
 1. Před začátkem questu (cca 10 min) nesmíte Farmáře Martina okrádat, jinak quest nezačnete

  V Dranyor Village si na náměstí kousek od banky promluvte s Martinem (" Quest ") (" Anything I' can help with ? ") a (" Now that I' think about it, you're right ! "). Dozvíte se že v poslední době se snížila výnosnost jeho růží a i ostatní druhy plodin jsou více náchylné na nemoci. Pošle Vás za ostatními farmáři, aby jste se zjistili čím to může být. 2. Celkem musíte navštívit 5 libovolných farmářů kteří jsou v místě pěstování běžných plodin (herb, flowers...) , hops prý také funguje (podle jiných hráčů) ale u tree patch to šlo pouze když jsem měl strom ve stádiu růstu, nebo byl již vzrostlý, ale musí mít ještě volbu "check". U stromu který jsem již kotroloval přet dialogem to nešlo a potřebný dialog jsem tam neměl. Fruit tree jsem netestoval vůbec, ale asi to bude podobné.

  Se všemi zahradníky promluvte na téma ( Are you a member of the Group of Advanced Gardeners ? ) . Dozvíte se různé důvody proč tomu tak je. Pátý farmář si myslí že je to dílo víl, které žijí v Zanaris.

 3. Vraťte se za Martinem do Dranyor village a promluvte s ním. Vyslechne si od Vás teorie farmářů a přikloní se k té poslední o "vílách". Proto Vás pošle na výzvědy do Lost City. 4. V bance si vezměte Dramen staff, vemte si ji do ruky a vydejte se do Zanaris ( Lost city - vstup v Lubridge swamp). Po vstupu jděte na jih ke značce slayer masters a promluvte s Fairy Godfather (" Wheres the Fairy Queen ? ") . Základní věc kterou se musíte dozvědět je, že Fairy Queen je nemocná a je v péči Fairy Nuff.

 5. Fairy Nuff najdete v severo-západní části Zanaris. Po rozhovoru dostanete do invenáře seznam příznaků nemoci - Symptoms list a doporučení navštívit Zandar Horfyrea západně od Faladoru v Dark wizards' tower (jiho-západně od menší banky).

  Slabší postavy (a možná i ty silnější) mohou být v Dark wizards' tower napadeni Dark wizadry (21 lvl) a proto doporučuji něco k jídlu a výbavu pro boj. Bez zabití jednoho z nich nešlo následný dialog navázat z důvodu stálého napadání. Po 1. souboji už to šlo a nikdo mě dále nenapadal. 6. Zandar Horfyrea najdete ve 2. patře věže a během rozhovoru si vezme symptoms list. Po prostudování Vás pošle za Malignus Mortiferem poblíž Port Sarim (jižně od Air oltáře) a s jeho pomocí se připravíte na souboj s finálním bossem.

 7. Pokecejte s Malignus Mortifer a požádejte ho o pomoc (" I need help with fighting a Tanglefoot "). Ani tady není nic zadarmo a bude chtít lebku z Draynor manor. 8. Cestou si vezměte spade (rýč) a dojděte do severní části Draynor manor kde se nachází hrob u kterého když použijete rýč, najdete Draynor skull. 9. Vraťte se za Malignus Mortifer a opět s ním promluvte (" I was asking you about... "). Řekne Vám že můžete Tanglefoota porazit pomocí enchanted secateurs. Ty získáte očarováním "normálních" s pomocí 3 náhodně generovaných" předmětů. Seznam možných věcí je dlouhý a ze všech možných variant jsem z toho vyvázl celkem dobře. Soupis s lokacemi je na konci návodu. Pokud je jeden z předmětů k jídlu, mohlo by se stát že cestou přes bažinu shnije. Proto si vemte i nějaké jiné jídlo a předmět který mát přinést dejte v invetáři až za ostatní. Pokud si dobře pamatuji, jídlo hnije od toho nevýše umístněného (bez záruky) Druhou variantou je vzít si ho ve většim množství a počítat tak z nějakou ztrátou. 10. Máte-li potřebné věci, přibalte si ghostspeak amulet (nasadit na krk), secateurs (nůžky na farming), teleport na cestu do Canfisu (Varrock nebo Ectophial) a zpět do Zanaris (Lubridge nebo Dranyor - Glory) a Dramen Staff. Pak se vydejte do jižní části Mort myre swamp a vejděte do Grotta ( Nature spirit quest ). Promluvte si s Nature spirit a máte-li v inventáři správné věci, secateurs Vám pomocí rituálu očaruje a na závěr popřeje hodně štěstí. 11. Vraťte se do Zanaris a vemte si v bance na sebe věci pro závěrečný souboj, ale jako zbraň použijete enchanted secateurs. S melee protect to není žádný problém a pokud nemáte, nahraďte ho jídlem. Vydejte se ke Cosmic oltáři a na západní straně stěny najdete průchod do dungeounu. 12. Projděte a utíkejte až na konec. Podle návodu je závěrečný souboj ovlivněn farming levelem, takže těžko předvídat jak bude dlouho trvat. V době dělání questu jsem měl 79 lvl a šlo to jak po másle (s třetí postavou, farming lvl kolem 40 a combat 40, trval souboj něco málo přes 5 minut). Po boji nezapomeňte sebrat Queen's secateurs. 13. Vydejte se za Fairy Godfather a po předání předmětu je quest u konce.Seznam předmětů (většinu koupíte v Grand Exchange)

 1. Avantoe - Herb
 2. Baby dragon bones - Taverley dungeon (blue) nebo Brimhaven dungeon(red)
 3. Blue Dragon Scale - Taverley dungeon
 4. Bucket of Supercompost - Do "compost bin" dejte třeba 15 pineapples.
 5. Bunch of Grapes - Cooking guild - druhé patro na stole
 6. Cave Eel - Nachytat v Lumbridge swamp caves
 7. Charcoal - Shilo Village nebo Tai Bo Wannai general shop
 8. Crushed gemstone - Zničený opal/jade/red topaz
 9. Edible seaweed - Trawler fishing, drop z rock crabs nebo rock lobster.
 10. Fat snail - Mort Myre swamp
 11. Irit leaf - Herb
 12. Jangerberries - Ogre ostrov západně od Yanille.
 13. Jogre bones - Karamja jungle, Ardougne zoo(telegrab z klece)
 14. Kingworm - Severozápadní část Gnome Stronghold, jižně od Taverley herb shop
 15. Lime - Gnome Grand Tree - coctail přísada
 16. Mort Myre Mushroom/Fungi - Použít silver sickle (b) v Mort Myre swamps poblíž log
 17. Mort Myre Pear - Použít silver sickle (b) v Mort Myre swamps poblíž bush
 18. Mort Myre Stem - Použít silver sickle (b) v Mort Myre swamps poblíž branch
 19. Nature talisman
 20. Potato cactus - Kalphite lair dungeon
 21. Proboscis - Tai Bwo Wannai minigame
 22. Red spider’s eggs - Herblore přísada - Karamja Volcano dungeon
 23. Red vine worm - McGrubbors wood, západně od Seers
 24. Slimey eel - Nalovit v mort myre swamps nebo lumbridge cave
 25. Snapdragon - Herb
 26. Snape Grass - Herblore přísada.
 27. Uncut diamond
 28. Uncut ruby
 29. Unopened oyster - Nalovit pomocí Big net fishing, nebo drop z rock crabs
 30. Volencia moss - Poblíž dolu v centrální části Karamja jungle. Severozápadně od nature altar. Jde o herb z questu jungle potion
 31. White berries - Herblore přísada

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru