Enakhra's lament

Obtížnost : střední

Požadavky :

 1. 50 Crafting
 2. 39 Magic
 3. 45 Firemaking
 4. 43 Prayer - na závěr questu musíte na chvilku zapnout melee protect, tak si ho nezapomeňte doplnit.
 5. 45 Mining - není podmínkou, ale v průběhu questu si musíte obstarat Granit ( 2 kusy po 5-ti Kg) který lze koupit v Grand Exchange

Nezbytné věci :

 1. Pickaxe - krumpáč
 2. Coal - uhlí
 3. Tinderbox - zápalky
 4. Chisel - dláto
 5. Soft clay - namočený clay
 6. Cake - koláč seženete na tržišti v Ardougne
 7. Normal log
 8. Oak log
 9. Willow log
 10. Maple log
 11. Candle - svíčka
 12. Runy - po jedné sadě na kouzla Fire bolt , Wind bold a Crumble undead
 13. Peníze - na dopravu a vstupenku do pouště
 14. 2-4 volné pozice. Hned na začátku questu budete kopat několik surovin.

Doporučené věci :

 1. Desert set
 2. Waterskin + nůž na doplnění vody
 3. Jídlo

Výbava: Libovolná - bez boje

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 7.000 Crafting exp
 3. 7.000 Mining exp
 4. 7.000 Magic exp
 5. 7.000 Firemaking exp
 6. Camulet - obsahuje 4 teleporty do chrámu a umožňuje mluvit s velbloudy.
 1. V bance si můžete vzít vše co je potřeba pro quest a dopravte se po svých nebo létajícím kobercem do středo-západní části pouště, jižně od Bandit campu. Zde si promluvte s Lazimem (" Of course ") , (" Okay, Ill get on with it ") a bude po Vás chtít pomoc se stavbou sochy. Pro první část dostanete za úkol nakopat několik sandstone o celkové váze 32 Kg. 2. Důl je kousek jiho-západním směrem a pískovec je v severo-východní části. Kopat budete kusy různé váhy (1,2,5 a 10 kg) a Lazim bude chtít přesně 32 Kg. Podle místa v inventáři můžete nosit sandstone i postupně. Vždy s ním promluvte (" Yes, I have more stone ") a v dialogu máte vždy na výběr jaký kus chcete předat. Pak Vám řekne kolik ještě potřebuje do přesné váhy. Kameny jdou i dělit na menší kusy (use chisel -> ...) , ale z nakopaných velikostí požadovanou váhu pravděpodobně poskládáte. 3. Až mu předáte poslední kus, všechen materiál spojí dohromady a vrátí Vám sandstone(32kg). Pomocí dlátka (use chisel -> sandstone-32kg) z něj vytesejte sandstone base a postavte ji na zem (use sandstone base -> flat ground) 4. Promlutve opět s Lazimem (" I'll do it right away ") a další prací bude nakopat sandstone o celkové váze 20 Kg na výrobu těla. Až požadované množství předáte, dostanete další blok - sandstone(20kg). Použijte dlátko a vyrobíte sandstone body. Tělo dejte na podstavec (use...) a na polotovar sochy bez hlavy použijte ještě jednou dláto. Tím je socha hotová, ale "něco" ji stále chybí. 5. Promluvte s Lazimem a na dotaz jakou hlavu chcete udělat odpovězte (" I think it should have camel's head "). Na její výrobu budete potřebovat granit o váze 5 kg. Skočte si ho nakopat a rovnou si vemte 2 kusy této váhy. 6. Jeden kus opracujte dlátem (" Carve a head for the staue ") a (" The head of a camel ") Hlavu předejte a až ji nasadí, tak se socha propadne do podzemí.

  mapa dungeonu


 7. Promluvte znovu s Lazimem a zjistíte že to nebyla náhoda. Teď se musíte dostat do centrální místnosti s žebříkem. Použijte dláto na rozbitou sochu (use chisel -> fallen statue) a vemte si postupně 4 kusy (right+left arm a left+right leg). Pokud nemáte v invetáři místo, tak můžete vyhodit waterskiny. 8. Tyto 4 části sochy slouží jako klíče ke dveřím v rozích po obvodu chrámu a v každé místnosti je postavec s písmenem. Ty prozměnu slouží jako klíče od dveří u středové části. Kde se symboly nacházejí a kde je máte použít (use...) je zakresleno na mapě.

  Po každém odemknutí dveří následuje krátká animace a pro průchod do centrální části stačilo sebrat "M" symbol v místnosti s Lazimem, v protilehlé místnosti sebrat "K" , projít úzkou uličkou, vložit "M" do dveří, vejít do místnosti se žebříkem a pro zpřístupnění dveří místnosti s Lazimem vložit "K" . 9. Až vylezete po žebříku, uvidíte podstavec s obrysem velbloudí hlavy. Použijte na něj soft clay a podle otlačené předlohy vyrobte z granitu(5kg) další hlavu (use chisel -> granite-5kg) (" Carve a shape to fit the pedestal "). Novou hlavu použijte na podstavec a následuje další animace. 10. Nyní musíte v každém rohu vyřešit jeden "problém" a pak bude možné projít přes magické dveře do další části. První 3 jsou bez rizika


  1. Starci na sever-západě dejte dort (use cake -> Pentyn)
  2. Na fontánu v jiho-západním koutu zakouzlete fire-bolt a tím ji rozmrazíte.
  3. Na severo-východě najdete komín, zakouzlete na něj wind-bolt a kouř se rozplyne.


  Do jiho-východní časti nevstupujte hned , ale z bezpečné vzdálenosti prozkoumejte jeden z krajních brazier (investigate). V chatu se objeví, co máte použít za surovinu a jde o náhodný výběr (normal, oak, willow nebo maple log, candle a coal). Použijte (use ...) příslušnou surovinu a tím se zapálí první oheň. Teď už můžete do místnosti vejít a stejným způsobem zapalte zbývajících 5 ohňů. (investgate - use...). 11. Po splnění všech 4 úkolů projděte magickou bariérou (pass-through) a vylezte po žebříku. Projděte velkým sálem na jih až narazíte na Boneguarda. Zakouzlete na něj crumble undead, ale žádný odpor nečekejte a dokonce Vám poděkuje. 12. Překročte hromadu kostí (climb-over pile of bones) a slezte po žebříku. Hned na kraji potkáte dalšího Boneguarda a než na něj promluvíte, zapněte si melee protect. Pak na něj promluvte a pustí se do Vás. Bojovat s ním nemusíte a po chvilce stejně zjistí že Vás díky prayeru nemůže porazit. 13. Když s ním promluvíte podruhé (" Who's trapped you in this form ") zjistíte že do této podoby ho přeměnnila Enakhra. Na dotaz jestli mu pomůžete postavit zeď která má zrušit kouzlo odpovězte (" Okay, 'll start building "). 14. Z hromádky kamení si vemte 3 kusy (take-rock rubble) a jeden vložte do zdi (use sandstone-5kg -> wall). Pak zeď dlátem upravte (use chisel -> wall) a postup opakujte ještě 2x. 15. Po dokončení práce promluvte s Boneguardem a po proměně na Akthanakose dostanete jako odměnu za dobře odvedenou práci Camulet se kterým se můžete kdykoliv teleportovat do tohoto chrámu. Pak se oba teleportují pryč a quest je u konce.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru