Dwarf cannon

Obtížnost : Lehké

Délka : Střední

Nezbytné věci :

 1. Hammer - kladivo (možná ho dostanete v průběhu questu)

Doporučené věci :

 1. Teleport do Faladoru a Camelotu (nebo Ardougne)
 2. Jídlo - stačí pár kousků čehokoliv
 3. Antipoison - pouze pro slabší postavy

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 750 crafting xp
 3. Možnost koupit a používat Multicannon za 750k, nebo různé kusy (cannon má 4ks za 200k každý) a možnpst vyrábět cannonbally
 1. Promluvte s Captain Lawgof (" Sure, I'd be honoured to join ") a dostanete 6 dílů na opravu plotu k obraně před gobliny . 2. Jděte od začátku plotu a celý ho po krocích prohledejte. Pokud je plot nutné opravit, hra to napíše a je také možné že se to nepovede na poprvé a utrpíte nějaké zranění. Až opravíte všech 6 částí, tak si jděte k veliteli pro další úkol. 3. Další co musíte udělat, je průzkum jižní hlídkové věže. Již nějakou dobu se s ní přerušilo spojení. 4. Věž najdete několik kroků jižním směrem od hlavní brány a zde vylezte po žebříku do 2. patra. V rohu leží dwarf remains - ostatky trpaslíka. Špatná zpráva taky zpráva. Seberte kostru a běžte to oznámit veliteli. 5. Poté co ostatky předáte, kapitán se zmíní že s ním byl i jeho syn. Toho patrně zajali goblini a drží ho ve své základně jiho-východním směrem. 6. Sejděte do podzemí a prostřední cestou dojdete až do místnosti s hromadou krabic. V jedné z nich najdete Lollka (místo by mělo být pro všechny stené). Po krátkém rozhovoru odejde domů a vy se vydejte zpět za kapitánem. 7. Během rozhovoru se dozvíte o sabotáži kanónu a ten teď čeká na opravu. Budete-li souhlasit (" Okay, I'll see...") , dostanete nářadí - toolkit na jeho opravu. 8. Použijte nářadí na kanón (use toolkit -> multicannon) a otevře se obrazovka s nářadím a mechanismem. Stroj má 3 části a na každou použijte jeden typ nářadí. Vše musíte udělat v přesném pořadí. Dělal jem to stylem pokus-omyl a uvedený postup byl prý chybný. Takže je na Vás jak se s tím vypořádáte a možná jde o náhodnou kombinaci. Správně provedená oprava je oznámena v chatu: " Well done! You've fixed the cannon ...

  Tip od "Eidos cz" : Nevim jak to budou mít ostatní ale mě to tak fungovalo (S postavou Bigplast jsem tento postup ověřoval a fungoval napoprvé)

  1.kleště - spodní část (safety switch)
  2.to vpravo - pružina (spring)
  3.to vlevo - páčka (gear)


 9. Po opravení kanónu si pokecejte s velitelem a poslední co bude po Vás chtít jsou nějaké nové informace o střelivu. Souhlaste (" Okay then, just for you ") a odcestujte do Faladoru. 10. Z Faladoru jděte na sever až ke vstupu do Dwarf mine. Ve východním domku najdete Nulodiona. Promluvte s ním a dostanete Nulodion's notes + ammo mould (formu pro výrobu cannonball). 11. Naposledy se vydejte za velitelem a po předání manuálu a formy je quest u konce.  Po skončení questu si můžete u Nulodiona nad Faladorem koupit kanón, ale levneji ho seženete od jiných hráčů (550-600k). Cena jednotlivých dílů je 200.000 a kanón se skládá ze 4 kusů.

  Při dlouhém používání kanónu Vám shnije a zpět ho (zdarma) dostanete od Nulodiona. Občas ho musíte složit a znovu postavit.

  Také si zde kupte formu na výrobu cannonball. Stojí pár asi 5 GP a nelze ji sehnat jiným způsobem. Cannonbally je možné vyrábět až po spnění tohoto questu a jde o vcelku slušně placenou práci při zlepšování Smithingu.

  Na výrobu potřebujete Steel bary a formu v inventáři. Narozdíl od běžné výroby z hotových barů se nepoužívá anvil (kovadlina) , ale furnace (tavírna). Z jednoho baru uděláte 4 c-bally a za hodinu spotřebujete cca 450- 500 barů (2.000 c-ball). Také je zde rozdíl v podobě obdržených expů za jeden bar. Body nedostanete v plné výši jaku při použití steel baru na kovadlině, ale pouze 25,5 exp za bar. V hodinovém průměru si přijdete na zhruba 13.000 exp do smithingu.

  Hodinový výdělek i zisk expů se pohybuje přibližně na stejné úrovni jako při smeltování iron barů, ale jedna cesta zabere zhruba 2x tolik času a máte tak větší klídek.

  Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

  Nahoru