Family crest

Obtížnost : Střední - těžká

Požadavky :

 1. 59 Magic (56 + wizards mind bomb / 55 + magic potion pro zakouzlení fire blast)
 2. 40 Mining (39 + dwarven stoud - nutné pro nakopání "speciálního" zlata)
 3. 40 Smithing (39 + dwarven stoud - smeltování "speciálního" zlata)
 4. 40 Crafting
 5. Schopnost zabít Chronozona (170 lvl demon)

Nezbytné věci :

 1. 4 druhy blast kouzel - stačí několik sad ( 1 sada = 4 Death, 5 Fire, 4 Water, 4 Earth, 13 Air )
 2. 2 cut rubíny
 3. 1 antipoison - stačí jedna dávka (1)
 4. Pickaxe
 5. Ring mould - stačí koupit v průběhu questu v Al-Kharid
 6. Necklace mould - stačí koupit v průběhu questu v Al-Kharid
 7. 5 vařenných ryb - shrimp, salmon, tuna, bass a swordfish

Doporučené věci :

 1. Prayer restore potion - stačil jeden
 2. Jídlo - cokoliv
 3. Teleporty do Al-kharid (Glory amulet nebo Dueling ring), Camelot, Falador, Varock a Edgeville (Glory amulet).

Výbava: Magic + blast kouzla

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. Steel gauntlets - info na konci


 1. V bance si vemte 5 druhů vařených ryb, pickaxe, teleport do Camelotu, Varocku, Al-Kharid (2x), Falador, Ardougne, a jděte do jihovýchodní části Varocku. Tam promluvte s Dimintheisem (" Why would a nobleman...") , (" So where is this crest ? ") , (" Ok, I' will help you ") a bude chtít aby jste mu přinesli jeho rodový erb. Ten je rozdělen na 3 části a každý kus má jeden jeho syn. 2. První kus erbu dostanete od Caleba kterého najdete nad bankou v Catherby. Promluvte s ním (" Are you Caleb Fitzharmon ? ") a (" So can I have your bit ? "). Bude chtít výměnou za 1. část erbu 5 vařených ryb do jeho salátu. Řekněte mu že ryby donesete (" Ok, I will get those "). 3. Pokud ryby máte v inventáři, promluvte s ním znovu a dostanete 1. část erbu. Během rozhovoru se také zeptejte kde najdete zbytek (" Uh... what happened to the rest of it ? ") 4. V Al-Kharid promluvte s Gem traderem a zeptejte se ho na Avana (" I'm in search of a man...") . 5. Jděte na sever k dolu se škorpiony kde postává druhý syn ve žlutém plášti ( nemá jméno Avan ale Man !! ). Promluvte s ním (" I'm looking for a man... ") a dozvíte se že potřebuje Rubínový náhrdelník a prsten, ale z lepšího zlata než je běžně k sehnání. Sám neví kde se toto zlato dá opatřit, ale pošle Vás za trpaslíkem jménem Boot. 6. Odcestujte do Faladoru a jděte do Dwarf mine. Můžete jít na sever přes Ice moutain nebo mining quild (mining lvl 60) jiho-východně od větší banky. 7. Trpaslík Boot se nachází v západní části dolu a zeptejte se ho, kde se dá zlato těžit (" Hello. I'm in search...) . Prozradí že lepší zlato se dá sehnat pouze na jednom místě. 8. Důl se nachází jiho-východně od Ardougne. Budete potřebovat krumpáč (pickaxe), něco na sebe proti několika Hobgoblins lvl 42, Ogres lvl 48 a Hellhound lvl 122 (zbraň netřeba) a teleport do Al-Kharid. 9. Slezte po žebříku do dungeonu kde pro vstup do místnosti s požadovaným zlatem musíte zvládnout páčkový systém. Dělal jsem to 3x a pokaždé byl postup stejný.

  1. U severních dveří dejte páku nahoru
  2. Uvnitř jižní místnosti páku dejte nahoru ( vždy se dá projít jen jedním vchodem podle nastavení páky)
  3. U severních dveří vraťe páku dolů
  4. Vejděte dveřmi a na stěně severní místnosti dejte páku nahoru
  5. Vyjděte ven a páku u dveří dejte nahoru
  6. Jděte opět do jižní místnosti a páku dejte dolů


 10. Jestli jsou páky správně nastaveny, můžete jít do východní místností se zlatem. Jsou zde hellhound lvl 122, ale dost často jsou obsazeni hráči kteří je mají za úkol od slayera, tak by jste měli mít od nich klid. Pokud tam nikdo není, jděte do rohu kde na Vás nemůžou a nakopejte si 2 perfect gold ore. 11. V Al-Kharid si vyrobte nejdříve perfect gold bary, z nich perfect ruby ring , perfect ruby necklace a odneste hotové klenoty Avanovi ( Man ve žlutém plášti ) . Za odměnu dostanete druhý díl erbu a také se zmíní se o třetím bratrovi, který je v Jolly Boar Inn kousek od Varrocku. 12. V bance si vemte Edgeville teleport, antipoison a jděte do hospody na severovýchod od Varrocku. 13. V prvním patře najdete Johnathona a z rozhovoru se dozvíte že je otrávený jedem. Použijte na něj antipoison ( use antipoison -> Johnathon) a bude se cítit lépe. 14. Za odměnu ovšem nedostanete poslední část erbu, ale prozradí kdo tento kousek má ( Chronozon demon 170 lvl). Zeptejte se kde ho najdete (" Where can I find Chronozon? ") , jak je těžké ho porazit (" So is this Chronozon hard to defeat ? ") a po dialogu (" I' will be on my way now ") odcestujte do Edgeville banky. 15. Demona porazíte pouze když na něj sešlete všechy typy blast kouzel . Vemte si několik sad a přidejte runy na Varock teleport. Pokud na něj kouzla nesešlete, bude se regenerovat. Jako zbroj je ideální Full ranged dragon nebo full mage, ale s prayer protect je to jedno, protože na mě z poza sloupu neútočil. Další co potřebujete je 1 antipoison ( kolem jsou poison spider ) a nějakou combat zbraň na doražení (není podmínkou - styl je na Vás). Určitě by šel dodělat i ranged , ale vyzkoušeno to nemám. Na samotný boj jsem nepotřeboval žádné jídlo ale pár kousků se vždy hodí.

 16. Máte-li vše připraveno, jděte z banky na jih a slezte do dungeonu. Běžte stále rovně a na konci zahněte doprava. Projdete jednou branou a jak to pujde tak doleva přes druhou bránu kde začíná Wilderness. Od brány půjdete stále podél levé stěny kolem Chaos druidů až ke dveřím, kde jsou Skeletoni a Black demoni. Za další branou stále doleva a Chronozona už uvidíte.

 17. Zapněte si melee prayer (nebo se schovejte) a kouzlete 4 různá blast kouzla která ho dost oslabí. Po použití dalších kouzel z něj vypadne 3 díl erbu. 18. Odcestujte do Varocku, z banky si vemte ostatní kusy, a erb složte ( use crest part -> crest part ). Odneste ho Dimintheisovi (začátek questu) a za odměnu dostanete Steel gauntlets spolu s radou jak s nimi naložit (možná s ním bude třeba promluvit ještě jednou po skončení questu). Budete-li někdy potřebovat nové (například z důvodu smrti) tak Vám dá nové. Tím je quest hotov.

Teď si můžete vybrat, jaké rukavice chcete mít. Dříve jste si museli zvolit jeden typ a nešlo to už změnit, ale Jagex při jednom svém update toto změnil a za poplatek 25.000 GP si je můžete nechat zase předělat dle libosti. Změny provádí synové od kterých jste dostali předešlé úkoly.

 1. Cooking Gauntlets ( Caleb - Catherby) Při pečení spálíte menší množství Lobster, Swordfish a Shark. Dle informací z jiných webů snižují hranici kdy už kontrétní typ ryby nespálíte o 5 lvl.
 2. Crafting Gauntlets ( Avan - Al-Kharid důl) 56,2 exp při smeltování gold ore (bez rukavic 22,5 exp).
 3. Magic Gauntlets ( Johnathon - Varock hospoda ) Větší damage a více exp při použití bold (chaos rune) útočných kouzel.

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2

Nahoru