Creature of Fenkenstrain

Obtížnost : střední

Délka : střední

Požadavky :

 1. Priest in Peril
 2. Restless ghost
 3. 25 Thieving
 4. 20 Crafting
 5. Schopnost porazit Experiment (51 lvl)

Nezbytné věci :

 1. Amulet of ghostspeak - pokud ho nemáte, nový Vám dá Father Urhney západně od Lumbridge swamp
 2. Needle - jehla
 3. 3 bronze wires - drát ukováte na kovadlině z bronze barů
 4. Silver bar
 5. 5 thread - nit
 6. Peníze - 100 GP
 7. Spade - rýč

Doporučené věci :

 1. Al-Kharid a Canfis teleport
 2. Pro slabší postavy trocha jídla

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 1 000 exp Thieving
 3. Ring of Charos - pro přístup do Wolf agility arény a také ho budete potřebovat v některých dalších questech
 1. V bance si vemte vše co budete v průběhu questu potřeba (amulet na krk) a vydejte se východně od Varrocku do vesnice Canfis. Uprostřed si prohlédněte tabulku (read signpost) 2. Vydejte se severo-východně do Fenkenstrain's castle a tam si promluvte s Dr Fenkenstrain (" Yes "). Odpovězte na 2 kontrolní otázky (" Braindead ") , (" Grave-digging ") a dostanete speciální prácičku. Sehnat 4 části lidského těla. 3. Po stranách jsou schody do patra a nahoře najdete 2 knihovny. Obě obsahují 4 knihy a po prohledání z jedné dostanete marble amulet. V druhé knihovně také prolistujte knihy dokud nenajdete obsidian amulet. Oba díly spojte (use marble -> obsidian) a budete mít amulet hvězdicového tvaru. 4. Jděte k náhrobkům mezi famářským políčkem a Canfisem. Prohledejte (search) ten nejvíce napravo. Pak do něj vložte amulet (star amulet -> memorial) a nakonec zatlačte (push) . Otevře se Vám cesta do experiment dungeonu a bez váhání vstupte. 5. Po pár krocích se chodba rozšíří a kolem uvidíte několik mutantů. Najděte příšeru s hlavou dívky a zlikvidujte ji - experiment (lvl 51). Vypadne z ní cavern key. 6. Pokračujte na severo-západ a na konci vylezte po žebříku. Postupně na všech 3 náhrobcích zvolte možnost (dig grave) a dostanete 3 části těla (ruce, nohy a tělo) 7. Vraťte se zpět do podzemí (push memorial) a z truhly si vemte klíč od brány a dojděte zpět do Fenkenstrain's castle.

  Následující bod je prý možné vypustit a můžete jít rovnou ke hrobu

 8. V severní části si promluvte s bezhlavým Gardener ghost (" What happened to your head ?") a spolu se vydejte hledat ztracenou hlavu. 9. Hledat musíte vlastně sami a bezhlavec pouze půjde za Vámi. Cestou se ho můžete ptát na směr nebo jukněte na mapku. Lokace by měla být pro všechny stejná a hlavu (decapitated head) vykopete (dig) u starého kříže jiho-východně od zámku. Pak se vraťte do Canfisu.

  Při posledním plnění questu se mi bezhlavec někde zasekl a hlavu jsem vykopal i bez toho aby u mě byl. Takže si ho moc všímat asi nemusíte. Na mapě je kříž hned vedle mě - severním směrem. 10. V hospodě si promluvte s Roavarem a dejte si něco k jídlu (" Can I buy something to eat ?"). Za 50 Gp dostanete nabídku ke koupi lidského mozečku (" I'll buy one, please "). Mozek dejte do vykopané hlavy (decapitated head -> pickled brain) 11. Teď máte všechny 4 věci o které si profesor řekl. Zajděte za ním a postupně mu vše předejte (talk nebo use...). Dále bude chtít jehlu a 5 nití. Opět předejte (use...) a na stole se objeví tělo které musíte přivézt k životu. 12. Profesor se zmínil o opravě hromosvodu. Jukněte do zápisu o questu, je-li tam záznam o opravě (repair the lighting conductor) a promluvte s ním ještě jednou. Dozvíte se jaký materiál bude pro výrobu potřeba. 13. Teď dojděte za bezhlavým zahradníkem v severní části zámku a přes dialog (" Do you know where the key to the shed is ") by jste měli dostat klíč (shed key) . 14. Klíč použijte na malý zahradní domek a prohrabejte skříňku ( open a search). Pokud hledáte dobře, najdete koště. Hned u domku seberte 3 kusy dřeva (take from pile of canes) a všechny postupně spojte pomocí bronze wire s koštětem (use garden cane -> brush)

 15. Jděte do patra a v západní knihovně použijte nastavené koště na krb. Z komína vyšťouráte formu na výrobu bleskosvodu a můžete odcestovat k libovolné tavírně. 16. Silver bar použijte na pec (silver bar -> furnace) a kliknutím na make ligthing rod vyrobíte conductor. Naposledy se vraťte do Fenkenstrain's castle.

 17. Jděte do patra ve kterém jsou knihovny s krbem a vstupte do prostřední kruhové místnosti na jižní straně. Vylezte po žebříku a vyrobený hrot bleskosvodu připevněte (conductor -> lighting conductor) 18. Pokecejte s profesorem a zjistíte že tělo co leželo na stole skutečně ožilo, a dostanete za úkol monstrum zlikvidovat. Také dostanete klíč. 19. Vylezte do 1. patra a tentokrát se pomocí klíče dostaňte do prostřední místnosti mezi obě knihovny. Vylezte po žebříku a uvidíte vystrašené monstrum.

 20. Promluvte s ním a monstrum Vás poprosí nejenom abyste ho nezabíjeli, ale pomohli zastavit pokusy na lidech a zvířatech co provádí profesor. Výsledky jeho práce jsou patrné v experiment dungeonu. 21. Zajděte za profesorem, ale mluvit s ním už nemusíte. Z kapsy mu ukradněte (pickpoket) prsten a quest je u konce. Ukradený Ring of Charos se dá použít pro vstupu do Wolf agility areny a v některých dalších questech. Pokud ho ztratíte, stejným způsobem (pickpocket) si lze prý opatřit nový.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru