Catapult construction

Obtížnost : lehké

Délka : krátké

Požadavky :

 1. Regicide
 2. 42 Fletching
 3. 44 Construction
 4. 54 Smithing - pouze dopručeno pro výrobu mithril nails (hřebíky)

Nezbytné věci :

 1. Saw - pilu na construction koupíte u sawmill operatora severo-východně od Varrocku
 2. Knife - nůž na fletching
 3. Hammer - kladivo na smithing
 4. 90 mithril nails - na výrobu hřebíků potřebujete 6 mithril barů popřípadě to zkuste v GE nebo u sawmill operatora severo-východně od Varrocku
 5. 10 mahogany planks - prkna Vám z mahogany log udělá sawmill operatora severo-východně od Varrocku za cenu 1.500 / ks

Doporučené věci :

 1. (S)antipoison - pro případ otravy při průchodu Isafdarem
 2. Peníze - cca 25.000 na výrobu prken a lodní dopravu
 3. Teleporty do Faladoru (runy), Port Sarim (amulet glory, POH portál) a k libovolnénu molu lodní dopravy - Charter ship (Catherby, Port Phasmatys, Brimhaven...)
 4. Jídlo - libovolné, ale kdo má problémy se "sklapovací" pastí v elfím lese (zranění za 8 Hp) , tak pro jistotu něco kvalitnějšího (lobster...)

Výbava: Bez boje

Odměna :

 1. 2 quest point
 2. 5.000 Fletching exp
 3. 15.000 Construction exp
 4. 2.000 Gp
 5. 30 teak planks
 6. Adament halberd


 1. Vemte si antipoison, peníze , jídlo, teleport do Faladoru, a dopravte se kousek severně od Tyras campu. Zde si promluvte s Tyras guardem a pak jděte za generálem do Tyras campu

  1. I guess you're going to get fired, then
  2. What do you suggest ?
  3. Alright, I'll go and speak to General Hining
 2. S General Hiningem si promluvte a dostanete engineer's letter (dopis) pro Catapult Engineera

  1. So, the Tyras Camp catapult is broken ?
  2. Perhaps I can help to repair it ?
  3. General, I belive I can be of service to you
 3. Podle mapy dojděte za Catapult Engineerem a řekněte mu, že Vás posílá generál (" General Hining asked me to find you ") , (" I'm quite an expirienced carpenter ") a dostanete catapult schematics (plánek katapultu) 4. Promluvte s ním ještě jednou (" Can I read the letter ? ") pak odcestujte do Faladoru. 5. V bance si vemte 10 mahagony plank , 90 mithril nails, saw, knife, hammer a zkuste přečíst svitek (read). Pak vyberte (" Make the repair parts ") a z prken vyrobíte 10 náhradních dílů. Pokud ne, zkuste nejprve první 2 volby z nabídky (read) . 6. Vemte si peníze na lodní dopravu, teleport k Port Sarim, vyrobené díly a jděte za Roladem kterého najdete ve východním domku u vstupu do dwarven mines. Dostanete se tam když půjdete severní branou z Faladoru. Promluvte s ním (" Can i have the metal parts for...") , ale díly které požadujete už nemá. 7. Odcestujte do Port Sarim a v hospodě si promluvte s Thaki the elivery dwarfem. Ten se s Vámi nebude bavit, protože nevypadáte jako námořník a s tím nezbývá než souhlasit (" You're right, I'm not a sailor ") 8. Venku u jižních vstupních veří prohledejte námořníka (search drunken sailor) a tím získáte sailor's hat. Nasadit na hlavu (wear sailor's hat) a pak jděte zpátky do hospody.

 9. Znovu pokecejte s Thakim a teď už od něj dostanete pár kovových dílů na opravu katapultu - metal catapult parts 10. Odcestujte lodí do Tyras campu a využít můžete "charter ship" z Port Sarim. U katapultu si promluvte s Tyras guardem a pak poskládejte součástky podle obrázků na své místo.

  Obrázek bude vypadat jako ze hry tetris s tím rozdílem, že kousky nepadají dolu sami a na poskládání máte čas. Jednotlivé kousky postupně vyberete kliknutím (select-piece) a v pravé části otočte podle potřeby (rotate piece)

  Potom posuňte na správné místo pomocí šipek (move piece...) a až budte mít první část plánku hotovou, zobrazte si druhou část (view the other side...) a použijte zbývající díly. Na opravu využijete všech 10 a je jedno kterou polovinu postavíte jako první. Kdo se zamotá a chce si to dát od začátku, využije i poslední tlačítko vpravo dole (reset)

 11. Po opravě si promluvte s Tyras guardem (" Yes, I'll have a go ") a nyní musíte katapult vyzkoušet, a to střelbou na 3 kameny. Pokusů máte (asi) neomezeně a kromě směru musíte nastavit i counterweight.

  Původní nastavení které jsem měl s druhou postavou doznalo změn a naposledy se to muselo nastavovat jinak. Pokud nebude nastvení platné, určitě přídete na to správné. Střílet můžete v libovolném pořadí (kulaté tlačítko) , počkejte na výsledek a případně změňte counterweight. Nastavování má jen omezený pohyb a dostanete ho maximálně do poloviny.

 12. Po zasažení 3 kamenů naposledy pokecejte s guardem a máte hotovo.Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru