As a first resort...

Obtížnost : střední

Délka : dlouhé

Požadavky :

 1. Big chompy bird hunting
 2. Zogre flesh eater
 3. 51 Firemaking
 4. 48 Hunter
 5. 58 Woodcutting

Nezbytné věci :

 1. 2 raw chompy - lov je popsán v návodu na quest Big chompy bird hunting
 2. 4 spear - libovolný druh (mimo poison a bone) Kdo má quest Tai bwo wannai trio, může si koupit otrávené (kp) u Tamaya (talk-to...) v jiho-východním domku oplocené části Tai bwo wannai (bronze stála 26 Gp). Zároveň si u něj kupte i cleaning cloth (60 Gp) kterým setřete jed (cleaning cloth -> xxx spear(kp)
 3. Axe - sekeru na dřevo
 4. 4 wolf bone - kosti z vlků. Několik jich je západně od vesnice Oo'glog nebo si zaleťte na White wolf moutain
 5. 8 stripy feathers - tyto pírka získáte z tropical wagtail bird pomocí skillu hunter a pasti bird snare. Tu koupíte v hunter shopu například v Yanille
 6. 15+ eucalyptus log - stromy najdete západně od vesnice Oo'glog a můžete si je opatřit před zahájením questu při první cestě
 7. 8 achey log - najdete ve Feldip hill (big chompy quest) a také v okolí eucalyptus tree
 8. 8 larupia fur - mohou být normální nebo "tatty" (vyzkoušeno). Získáte je pomocí skillu hunter nebo v GE
 9. Knife - nůž na fletching
 10. Tinderbox - zápalky
 11. Trap box - past koupíte v hunter shopu například v Yanille
 12. Bird snare - past koupíte v hunter shopu například v Yanille
 13. Logs - libovolné dřevo na stavbu pastí v počtu kolem 10 ks

  Raw chompy, stripy feathers a larupia fur jsem sehnal v Grand Exchange

Doporučené věci :

 1. tužku + papír na poznámky

Výbava: Bez boje, ale budete se pohybovat mezi agresivními monstry

Odměna :

 1. 1 quest point
 2. 15.000 Firemaking exp
 3. 15.000 Hunter exp
 4. 15.000 Woodcutting exp
 5. Přístup do lázní (info na konci)
 6. Možnost chytat Baby platypus (ptakopysk - summoning lvl 10) a vodit ho za sebou jako kočku nebo psa
 1. Pro začátek nic nepotřebujete a můžete si jít rovnou promluvit s Chief Tess do města Oo'glog jižně od Feldip hill. Po dialogu Vás pošle do místní banky.

  1. What exactly is going on around here ?
  2. So, about this 'busness venture'...
  3. Can I help at all ?
  4. Where exactly is this bossy lady ?
  5. Bye
 2. V bance si promluvte s Balneou a od ní budete dostávat postupně úkoly. Nejprve máte jít za místním kuchařem.

  1. Um, yes. So, what's going on around here ?
  2. What's the problem ?
  3. Okay, I'll bite. Tell me more
  4. But of course!
  5. Well, why not ? I've nothing better to do
  6. Sure thing
 3. V bance si vemte 10 eucalyptus log, 8 achey log, 2 raw chompy, 4 spear (kopí) , tinderbox a pár kroků na sever pokecejte s Chargurrem (" I thing I could get that stuff for you "). Ten po Vás bude chtít nejdříve nějaké dřevo a už podle velikosti ohniště ho bude potřebovat dost. 4. Dalším rozhovorem dřevo předáte a automaticky ho dáte do ohniště. Potom s ním promluvte znovu (" Fine, I'll get some spears for you ") a bude chtít 4 kopí. 5. Rozhovorem kopí předejte (" Yes, I'd like to give...") , vložte (automaticky) na ohniště a pak znovu pokecejte (" But of course...") Poslední co bude chtít jsou 2 raw chompy birds. Ty předáte opět rozhovorem a až je umístíte na ohniště, naposledy si promluvte a teď už zbývá ohniště zapálit (light unlit fire - šlo bez tinderbox). Tím je první úkol splněn. 6. Vraťte se do banky, promluvte s Balneou (" Right-ho. I'll go and see Snurgh...") a pak si z banky vemte 8 stripy feathers (barevná pírka) 7. Jděte do jiho-východní části a promluvte se Snurghem (" Sure, I'll bring you some feathers ") Ten si řekne o 8 stripy feathers a pokud je máte, v dalším rozhovoru je předejte a můžete se vrátit do banky. 8. V bance pokecejte s Balneou (" You're going to ask me...") , (" Yeah, sure, I'll go to the salon ") a pak si vemte 4 wolf bone + 8 tatty/normal larupia fur. 9. Jděte východním směrem vedle banky a promluvte s Kringkem (" Why, sure, I'd be happy to help ") Poté co si řekne o materiál s ním pokecejte znovu (" You sure can! ") a požadované věci předáte. 10. Zpět za Balneou a dostanete další instrukce. Tentokrát máte jít za Seegudem a pomoc mu s odehnáním havěti od lázeňských bazénů. 11. Než se za ním vydáte, nasbírejte si venku dostatek květin které které rostou kousek od západního vstupu do města. Najdete zde 5 druhů (viz mapka) a také budete potřebovat další eucalyptus log. Bohužel jde o náhodně generovanou proceduru a i řešení je nutné dělat stylem "pokus/omyl", proto nelze předem určit přesný počet. Kytky se dají natrhat velmi rychle z jednoho trsu. 3 druhy z nich budete potřebovat i pro další část. Uvedené počty berte jako orientační a většinou budou stačit s rezervou.

  1. Eucalyptus log - 16 ks by mělo být maximum pokud neuděláte chybu. Já potřeboval 10
  2. Stinkbloom - 10 ks
  3. Primweed - 10 ks
  4. Tansymum - 14 ks
  5. Fever grass - 14 ks
  6. Lavender - 14 ks


 12. Do inventáře si vemte tinderbox, věci dle následujícího seznamu a jděte za Seegudem. Promluvte s ním a dostente radu jak se obtížného hmyzu zbavit.

  1. Eucalyptus log - 7x
  2. Stinkbloom - 3x
  3. Primweed - 3x
  4. Tansymum - 3x
  5. Fever grass - 3x
  6. Lavender - 3x
 13. Jděte do západní části k bazénu s názvem bandos pool a vedle ohniště najdete 4 barevné kameny. Prozkoumejte je (examine pile of stones) a v chat okně se objeví zpráva s názvy kamenů. Ty by budou asi pro všechny stejné a zpráva bude v takovém znění:
  A pile of long brown, red sphere, purple tall and orange squarish stones 14. Otevřete quest zápisník a zde uvidíte seznam ve kterém najdete názvy těchto kamenů a k nim jsou přiřazeny názvy květin + eucalyptus log. Prý jde o náhodně generované dvojice, proto následující popis berte jako vysvětlení principu a ne jako doslovný návod. 15. Nyní musíte do ohniště dát postupně eucalyptus log + 3 květiny podle Vašeho "klíče "z quest-zápisníku. V mém případě jsem použil eucalyptus log (long brown), priweed (red sphere), stinkbloom (purple tall) a lavender (orange squarish stones). Nakonec ohniště zapalte (tinderbox -> fire pit) , ale děti kolem se začnou smát a požadovaný efekt nikde. 16. Zajděte za Seegudem a dozvíte se, že kameny budou asi přeházené. Takže nyní musíte bez jakéhokoliv klíče zjistit kombinace všech 5-ti ohnišť. Naštěstí je v tom systém, ale musíte postupovat v přesném pořadí, jinak by to trvalo dost dlouho. Opět půjde asi o náhodnou proceduru, proto berte postup opět jen jako průvodce a ne doslovný návod. 17. Jako první navštivte thermal bath a u něj najdete jednoduchou kombinaci (long brown a yellow egg) Do ohniště dejte eucalyptus log jako náhradu za long brown Kombinace "euca-log -> long brown" je pro všechny hráče stejná. Nyní přidejte jednu z 5-ti kytiček a zapalte. Pokud oheň zhasne a hmyz zůstane na místě, použijte nový eucalyptus log, přidejte jiný druh kytky a zapalte (5 květin - 5 možných kombinací). Až najdete správnou květinu a bazén bude čistý, napište si na papír jaká květina patří ke žlutému kameni. 18. V bance si doplňte zásoby tak aby jste měli u sebe tinderbox a minimálně 4 euca-log, 4 stejné květiny z předchozího bazénu (podle yellow egg kamenu) a po jedné od každé ze zbývajících čtyř.

  Pokračujte k mud bath (bahenní lázeň) a zde naleznete tři kameny. Dva z nich již budete umět rozluštit (long brown -> eucalyptus + yellow egg -> dle předchozího bazénu). Chybí rozluštit poslední kámen - red sphere.

  Vložte do ohně eucalyptus log, první zjištěný druh (kombinace dle minulého bazénu) a jednu ze 4 dalších květin. Zde jsou celkem 4 možné varianty a opět si nezapomeňte zapsat květinu která patří k red sphere.

 19. Nyní si v bance doplňte zásoby na poslední 3 bazény. Vemte si 6 euca-log, po 4 kusech od každé květiny mimo té co patřila k yellow egg (nebude potřeba) a samozřejmě tinderbox.

  Jděte k salt-water spring a tady bude u ohniště long brown, red sphere a green gumdrop. Zde umíte určit long brown (euca-log) a red sphere z předchozího bazénu. Poslední kámen (green gumdrop) vzejde se 3 možností. Opět si poznamenejte a jde se dál.

 20. Předposlední je sulphur spring . Zde opět poznáte 2 kameny ze 3 a novým kamenem je zde purple tall. Máte na výběr už jen 2 druhy kytek (3 dvojice už máte určeny) Po zapálení správné kombinace si do poznámek zapište nejen čtvrtou dvojici, ale zároveň už víte i jaká zbývající květina patří ke kameni orange squarish.

 21. Dojděte k bandos pool na západě a podle poznámek vložte do ohně správnou kombinaci ke kamenům long brown, red sphere, purple tall a orange squarish. Pokud jsem to sepsal dobře a Vy dodrželi postup, máte hotovo a můžete jít informovat Seeguda. 22. Zajděte do banky za Balneou, v rozhovoru vyberte (" Sure, anything to avoid...") a tím Vás pošle za Chief Tess (start questu) 23. S Chief Tess pokecejte (" I know how to smoke...") a pak by mělo stačit zvolit libovolný dialog z 5-ti nabízených (vybral jsem si první) a následně rozhovor ukončit (" Nothing else at the moment...") Tím budete mít zadán další úkol, a to pochytat 4 diseased kebbits + 5 wimpy birds a přemístit 4 platypodes (ptakopysk) 24. V bance si uvolněte obě ruce, vemte knife (nůž) , tinderbox, 5-10 fever grass a zbytek inventáře vyplňte libovolným dřevem na stavbu pastí. Pak jděte k místu kde se dá stavět past a jednu postavte (více stejně nemůžete) Potom zapalte jeden fever grass a tím se mi z inventáře dostal do volných rukou. Pak pobíhejte kolem a snažte se nalákat jednoho kebbita k pasti. Sice máte chytit jen 4 , ale docela mi to trvalo a neustálé pobíhání časem leze na mozek. 25. Na chtytání ptáků budete potřebovat alespoň 1 bird snare, tinderbox a opět "něco" na nalákání. V tomto případě jde o kytku tansymum v počtu 5+ . Jedno z několika míst kde se dají chytat je západně od general shopu. Celkem pochytejte 5 wimpy bird. 26. Teď je na řadě odchyt ptakopysků. Na ty budete potřebovat box trap, tinderbox a kytku lavender (5 ks a více) Chytat můžete například v severo-západní části města. Rozložte past, zapalte lavender a ulovte 4 libovolné ptakopysky které si nechte v inventáři. 27. Jděte na východ k přístavnímu molu a u rákosí je pusťte (release ...) Od každého dostanete jednu truhlu nebo oyster pearls. 28. Zajděte naposledy za Balneou a po animaci ve které uvidíte otevření lázní je quest u konce.

  Po skončení můžete otevřít bedny co máte v inventáři a v každé najdete několik Gp, uncut gem a podobně. Nebo využijte zdejších lázní které Vám poskytnou dočasný bonus nebo doplňení prayeru, Hp, několika minutový neomezený běh atd... Nejrychleji se sem dostanete lodním dopravním systémem "charter ship"

  Účinky koupelí v lázních (Zdroj: RuneScape Wiki)

  1. Bandos pool - Ruší požadavek na Bandos armour v God Wars dungeonu pro neagresivní Bandos monstra.
  2. Sulphur pool - Obnovuje Prayer a dočasně zvyšuje level
  3. Saltwater pool - Obnovuje energii potřebnou k běhu a umožňuje neomezený běh po určitou dobu dle vašeho Agility levelu. Kolem 50 lvl je to přes 10 minut.
  4. Thermal pool - Léčí poison, disease a Hitpoints, přidává +15 k Hitpoints
  5. Mud pool - +7 k Hunter skillu

Návod sepsal a mnoho štěstí při plnění přeje Plastick2.

Nahoru